مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: ۷۵ واحد مشاور املاک در راستای طرح تشدید نظارت بر واحدهای صنفی مشاورین املاک و مستغلات در استان مهر و موم شد.

به گزارش مجله خبری تپور؛ تیمور پورحیدری روز یکشنبه در جلسه کارگروه تنظیم بازار در استانداری گیلان اظهار کرد: طرح تشدید نظارت بر واحدهای صنفی مشاورین املاک و مستغلات از تیرماه امسال با هدف نظارت بر اجاره بهای واحدهای مسکونی و صنفی طبق قوانین اجرایی شده‌است.

وی با اشاره به ۶ هزار و ۲۴ مورد بازرسی و ۷۷۷ مورد تشکیل پرونده در اجرای طرح تشدید نظارت بر واحدهای صنفی مشاورین املاک اضافه کرد: عدم صدور صورتحساب، درج نکردن قیمت و گرانفروشی از جمله موارد فراوانی تخلف است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان بیان کرد: در اجرای طرح تشدید نظارت بر واحدهای صنفی مشاوران املاک، بازرسی‌ها توسط اداره کل بازرسی، راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف انجام می‌شود ضمن اینکه از تمامی فرمانداران و دست اندرکاران در سطح استان برای اجرای این طرح قدردانی می‌شود.

وی در ادامه سخنانش با بیان اینکه با مصوبه تنظیم بازار در گیلان نرخ تبدیل شلتوک به برنج به ازای هر کیلوگرم ۲ هزار و ۲۰۰ تومان تعیین و ابلاغ شد، اضافه کرد: در این ارتباط نظارت مداوم از سوی فرمانداران، نیروی انتظامی، تعزیرات حکومتی، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و بسیج اصناف انجام می‌شود.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان خاطر نشان کرد: در ارتباط با کنترل و نظارت بر کالاهای پرمصرف اقدامات لازم صورت گرفت ضمن اینکه مشکلات چندانی مشاهده نشد.

وی در ارتباط با نظارت بر بازار مرغ گیلان گفت: در این رابطه با عدم تعهد زنجیره‌ها در تامین مرغ گزارش‌هایی دریافت شد که با کمک فرمانداران و دستگاه های مختلف اقدامات نهایی صورت گرفت و در حال حاضر بازار کم التهابی را شاهدیم.

پورحیدری با بیان اینکه گیلان در تامین تخم مرغ ماشینی، ۱۰۰ درصد به سایر استان‌های تولیدکننده وابسته است، خاطر نشان کرد: قیمت تخم مرغ در ماه جاری، ۳ هزار تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان با توجه به وزن آن است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به کاهش قیمت جهانی روغن بیان کرد: با تصمیم ستاد تنظیم بازار کشور انواع روغن خوراکی، جامد، نیمه جامد و مایع با کاهش ۱۰ و ۱۵ درصدی به فروش می‌رسد که مکاتباتی در این ارتباط انجام شده و نرخ در سامانه ۱۲۴ بارگذاری شد.

این مسئول، طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس با همکاری همه دستگاه‌ها اعم از جهاد کشاورزی، اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی و برگزاری نمایشگاه عرصه انواع لوازم التحریر و پوشاک از ۲۳ شهریور به مدت ۱۰ روز با تخفیف ۱۰ تا ۱۵ درصدی همسو با سیاست‌های اقتصادی دولت را از دیگر برنامه های این اداره کل عنوان کرد.

جلسه کارگروه تنظیم بازار امروز “یکشنبه” به ریاست اسدالله عباسی استاندار گیلان در رشت برگزار شد.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *