به گفته سخنگوی ستاد انتخابات گیلان،  بیش از ۳۰۰ نفر از داوطلبان انتخابات که در این حوزه ثبت نام کردند، محل سکونت آن‌ها خارج از استان است.

به گزارش مجله خبری تپور؛ جواد شفیعی ثابت، دبیر ستاد انتخابات گیلان با اشاره به قانون جدید انتخابات اظهار کرد: این استان با ۱۷ شهرستان و ۱۱ حوزه انتخابیه در حال حاضر ۲۲ بخش مستقل دارد که ۴۶ هیئت اجرایی در شهرستان‌ها و بخش‌ها تشکیل شده است.

او با بیان اینکه روند رسیدگی به تخلفات نسبت به گذشته متفاوت است، افزود: در روند رسیدگی صلاحیت داوطلبان در هئیت‌های اجرایی داوطلبانی که صلاحیت‌شان احراز نشده به این معنا نیست که این افراد شناخته شده نیستند.

به گفته دبیر ستاد انتخابات گیلان، ارائه ندادن به موقع مدارک یا استعفا سبب شده برخی از داوطلبان در هیئت اجرایی هویت‌شان احراز نشود.

شفیعی ثابت با بیان اینکه نتایج بررسی‌ها در هیئت نظارت ۱۵ دی ماه اعلام خواهد شد، افزود: اگر داوطلبان مجدد به اعلام نتایج بررسی خود شکایتی داشته باشند می‌توانند شکایت خود را به شورای نگهبان ارجاع دهند.

وی با بیان اینکه بیش از ۳۰۰ نفر از داوطلبان انتخابات که در حوزه گیلان ثبت نام کردند، گفت: محل سکونت آن‌ها خارج از استان است و این روند بررسی صلاحیت‌ها را با کندی مواجه می‌کند.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *