«کیپ ورد» حریف گمنام تیم ملی فوتبال!

حریف آفریقایی تیم ملی کشورمان در فیفا دی بازیکنان زیادی از تیم‌های باشگاهی مختلف اروپایی را دار است.

به گزارش مجله خری تپور؛ نجام بازی تدارکاتی خوب و با کیفیت برای ایجاد آمادگی هرچه بهتر در تیم ملی کشورمان، یکی از دغدغه‌های مهم کادرفنی فعلی است و به همین خاطر دستیاران قلعه‌نویی با نظر مستقیم او به دنبال انتخاب تیم‌هایی مناسب جهت آماده سازی بهتر ملی پوشان در مسیر موفقیت جام ملت‌های آسیا هستند.

تیم ملی کشور کیپ وِرد گزینه‌ای است که فدراسیون فوتبال در حال مذاکره برای تدارک مسابقه است. نام این تیم شاید برای اهالی فوتبال کشورمان خیلی شناخته شده نباشد اما نگاهی به جزئیات این تیم نشان می‌دهد می‌تواند حریف مناسبی برای تیم پر مهره قلعه نویی باشد.

تیم ملی کیپ‌ورد در بازی‌های اخیر خود  و در ماه خرداد، با تیم ملی مراکش به تساوی بدون گل رسید. تیم بورکینافاسو را نیز با نتیجه ۳ بر یک از پیش‌رو برداشت. این تیم پیش از دیدار برابر ایران نیز به مصاف تیم ملی توگو خواهد رفت.

کیپ‌ورد سال گذشته توگو را با نتیجه ۲ بر صفر از پیش‌رو برداشته بود. آخرین شکست این تیم به خرداد ۱۴۰۱ بر می‌گردد به طوریکه پس از باخت به بورکینافاسو، در دیدارهای خود شکستی را تجربه نکرده است. کیپ ورد در رده‌بندی فیفا بین تیم‌های آفریقایی، رده سیزدهم را به خود اختصاص داده و در رده بندی کلی نیز روی پله ۶۶ قرار دارد.

از جمع بازیکنانی که  اخیرا به تیم ملی این کشور دعوت شده‌اند تنها یک بازیکن در لیگ داخلی این کشور مشغول است و اکثر بازیکنانش در لیگ‌های اروپایی حضور دارند. در ترکیب اصلی تیم ملی کیپ‌ورد در آخرین دیدار مقابل بورکینافاسو، همه بازیکنان لژیونر بودند. از ۱۱ نفر، ۲ بازیکن در تیم‌های الفیصلی عربستان و النصر امارات بازی می‌کنند. یک بازیکن هم در تیم سن‌خوزه آمریکا حضور دارد.

همچنین به جز دینی ادیلسون که در مراکش (تیم ارتش سلطنتی این کشور) توپ می‌زند و ۲ بازیکنی که  سایر بازیکنان این تیم نیز در تیم‌هایی مانند رئال ساراگوسا اسپانیا، باستیا و تولوز فرانسه، یونیون بلژیک، کراسنودار روسیه، المپیاکوس یونان، آبردین اسکاتلند، اشتورم گراتس اتریش و دیگر لیگ‌های مختلف اروپایی مانند پرتغال، لهستان، مجارستان، بلغارستان، آذربایجان و اسلواکی مشغول به کار هستند.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *