به گفته مدیرکل ورزش و جوانان گیلان ۳۰ ورزشکار و مربی گیلانی در مسابقات آسیایی هانگژوی چین  حضور می‌یابند.

به گزارش مجله خبری تپور؛ جهانبخش آرمان مدیرکل ورزش و جوانان گیلان امروز در جمع ورزشکاران گیلانی با اشاره به افزایش ۲۵ درصدی حضور گیلانیان در بازی‌های آسیایی نسبت به بازیهای آسیایی جاکارتای اندونزی اظهار کرد: ۲۶ ورزشکار، یک مربی و ۲ داور و یک مسؤول ورزشی از گیلان در بازی‌های آسیایی هانگژوی چین حضور خواهند داشت.

وی با اشاره به حضور چشمگیر گیلانی‌ها از لحاظ کمی و کیفی در آوردگاه مهم بین المللی افزود: قایقرانی با هفت نماینده، والیبال با سه نماینده، تیراندازی با سه نماینده، تکواندو با سه نماینده، فوتبال با ۲ نماینده، والیبال نشسته با ۲ نماینده، کاراته با ۲ نماینده، شمشیربازی، کبدی، بوکس، کاراته، وزنه‌برداری، فوتبال پنج نفره و کشتی با یک نماینده در رقابت‌های بازی‌های آسیایی حضور دارند.

به گفته مدیرکل ورزش و جوانان گیلان از ۳۰ نفر اعزامی ورزش گیلان به این بازی‌ها هشت نفر را ورزشکاران پارا یا توانخواه و ۱۱ نفر را بانوان تشکیل می‌دهند.

مراسم بدرقه کاروان ورزش گیلان برای حضور در بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی هانگژوی چین فردا دوشنبه ۲۰ شهریور با حضور مسؤولان گیلان و مسؤولین ارشد وزارت و کمیته ملی المپیک در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.

مسابقات آسیایی هانگژوی چین از ۲۳ سپتامبر تا ۸ اکتبر ۲۰۲۳(اول تا ۱۶مهرماه ۱۴۰۲) برگزار خواهد شد.

چین برای سومین بار میزبانی این رویداد را برعهده خواهد داشت؛ پیش از این پکن در سال ۱۹۹۰ و گوانگژو در سال ۲۰۱۰ میزبانی این رویداد را برعهده داشت.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *