مدیرکل هواشناسی گیلان، از کاهش پنج تا ۱۰ درجه ای متوسط دمای هوای استان از فردا تا شنبه هفته آینده خبر داد و گفت: به تدریج از فردا شاهد نفوذ سامانه کم و بیش ناپایدار به منطقه خواهیم بود.

به گزارش مجله خبری تپور؛ محمد دادرسمدیرکل هواشناسی گیلان، آسمان گیلان را صاف تا قسمتی ابری و مه‌آلود دانست و اظهار کرد: کمینه و بیشینه دمای هوای استان بین پنج تا ۲۵ درجه سلسیوس در نوسان است.

وی نقشه‌های هواشناسی را نشان دهنده استقرار جوی غالبا پایدار همراه با فعالیت تناوبی جریانات جنوبی تا فردا در منطقه دانست و افزود: طی این مدت آسمانی غالبا آفتابی همراه با وزش باد گرم شدید به ویژه در دامنه‌ها و ارتفاعات پیش بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی گیلان ادامه داد: در پاره‌ای از نواحی جلگه‌ای و ساحلی، طی ساعات صبح و شب نیز پدیده مه و مه‌آلود بودن هوا دور از انتظار نیست، اما به تدریج طی بعد از ظهر و شب سه شنبه شاهد نفوذ سامانه کم و بیش ناپایدار به منطقه خواهیم بود.

دادرس از کاهش پنج تا ۱۰ درجه‌ای متوسط دمای هوای استان خبر داد و خاطرنشان کرد: روند کاهش دما و افزایش ابر و مه‌آلود شدن هوا و وزش باد و بارندگی و رعد و برق و احتمال تگرگ تا اوایل هفته آینده مورد انتظار است.

وی با بیان اینکه بارش برف در ارتفاعات بالادست پیش بینی می‌شود، خاطرنشان کرد: همچنین احتمال آبگرفتگی منطقه ای، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل ها، جاری شدن سیلاب موقتی، خسارت به محصولات کشاورزی و برخورد صاعقه تا شنبه وجود دارد.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *