به گفته پزشکان اروپایی، سلامت آنها و همچنین بیمارانشان به علت شرایط نامناسب کاری در خطر است. آنها خستگی، کار زیاد و حقوق پایین را دلیل اعتصاب بیان می‌کنند.

به گزارش مجله خبری تپور؛ به نقل از یورونیوز، در کشورهای اتحادیه اروپا متخصصی که ۴۰ ساعت در هفته کار می‌کند حدود ۱۸۰۰ یورو (ماهانه) درآمد دارد، در حالی که اجاره یک خانه دو خوابه با کمتر از ۱۲۰۰ یورو ممکن نیست.

نایب انجمن پزشکی فرانسه گفت که لاغری بیش از حد پزشکان عواقب وخیمی دارد، این به معنای از دست دادن کیفیت مراقبت و درمان بیماران است. از هر ۱۰ نفر بیمار در فرانسه و پرتغال بیش از یک دکتر عمومی ندارند.

دبیرکل کنفدراسیون اتحادیه پزشکی اسپانیا بیان کرد که کیفیت مراقبت بدتر شده است، این موضوع به علت پذیرش زیاد بیماران و کافی نبودن وقت برای معالجه هر یک از آنهاست، در نهایت عدم خواب کافی پزشکان باعث ایجاد مشکلات و عدم رسیدگی به بیماران می‌شود.

از نظر افراد عالی رتبه در اتحادیه پزشکی اروپا باید در برنامه‌ریزی نیروی کار، بخش مراقبت‌های بهداشتی سرمایه گذاری شود و نباید اضافه کاری پزشکان به علت کمبود نیرو، عادی‌سازی شود.

گزارش سازمان بهداشت جهانی به تازگی هشدار داده کمبود نیروی کار در بخش مراقبت‌های بهداشتی مثل یک بمب ساعتی است و در صورت عدم اقدام فوری می‌تواند بدتر شود.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *