شهردار لاهیجان و دبیر دوازدهمین جشنواره تئاتر شهروند لاهیجان به مناسبت آغاز به کار دوازدهمین دوره تئاتر شهروند پیامی صادر کرد.

به گزارش مجله خبری تپور؛ پیام رضا زنده دل دبیر دوازدهمین جشنواره  تئاتر شهروند لاهیجان به شرح زیر است:

هنر نمایش، فرصتی شد تا لاهیجان، پایتخت چای ایران و شهر نمونه گردشگری بار دیگر بتواند ویژگی های فرهنگی، تاریخی، مذهبی، طبیعی و اقتصادی خود را به ایرانیان عزیز و جهانیان معرفی نماید و با زبان هنر برای برجسته سازی نام این شهر قدیمی و پرآوازه برگ زرین دیگری بر صفحات پرافتخار لاهیجان افزوده شود.

جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان که با تلاش جمعی از دست اندرکاران هنر و مدیریت شهری از اواخر دهه هشتاد شمسی در این شهر متولد شده است، امروز به جایگاه ارزشمندی در هنر نمایش کشور دست یافته و این مهم وظیفه مدیریت شهری و دست اندرکاران این جشنواره را برای برگزاری هر چه باشکوهتر شدن این رویداد بیشتر کرده است.

با نمایش می توان حرف های بسیاری را با زبان هنر بیان کرد و برای فرهنگ سازی در مباحث شهروندی این نمایش هست که با مردم سخن می گوید.

اندیشورزان هنر نمایش بر این باورند که گونه های مختلف نمایش ، می‌تواند برای ترسیم چهره بهتر از فضیلت ها کارکردی متفاوت  و تاثیر گذار داشته باشد و تاتر خیابانی از گونه هایی است که در سال های اخیر کارکرد خود را در امر آموزش و نشاط اجتماعی  نشان داده است.

مدیریت شهری لاهیجان افتخار دارد در مهر ماه سال ۱۴۰۲ شاهد برگزاری دوازدهیمن جشنواره تئاتر خیابانی شهروند با حضور هنرمندان مطرح کشور باشد.

برگزاری جشنواره های مختلف در شهر لاهیجان ، این شهر را به عنوان شهری شاد و پرنشاط در سطح کشور مطرح نموده و لاهیجان با حمایت اعضای شورای اسلامی شهر و شهروندان به سوی توسعه روزافزون گام برمی دارد.

برای برگزاری این جشنواره همه مسولان ارشد استان، شهرستان، اعضای شورای تأمین و اعضای شورای اسلامی شهر، یاریگر شهرداری، مرکز هنرهای نمایشی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بودند تا جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان با بهترین شرایط و کیفیت برگزار شود و جای دارد از همه مسئولان محترم، شهروندان گرانقدر و هنرمندان عزیز برای برگزاری دوازدهمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان سپاسگزاری نمایم.

تئاتر شهروند لاهیجان از ۱۹ تا ۲۲ مهر ۱۴۰۲ در این شهر برگزار می‌شود.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *