مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از آغاز پژوهش علمی در خصوص آل بویه خبر داد و گفت: در این پژوهش خاستگاه، آثار، هنر و معماری زمان آل بویه مورد واکاوی قرار می‌گیرد.

به گزارش مجله خبری تپور؛ ولی جهانی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با اشاره به واکاوی دوران آل بویه با انجام پژوهش علمی در گیلان اظهار کرد: گیلان دارای تمدن و پیشینه قوی و غنی است که پرداخت به لایه‌های مختلف تاریخی این استان بسیار اهمیت دارد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان با تاکید بر لزوم تحقیق و پژوهش در تاریخ کهن گیلان، افزود: هر روز یافته‌های جدیدی از تاریخ پر رمز و راز گیلان شناسایی و کشف می‌شود که می‌تواند به عنوان الگویی تمدن ساز باشد.

او از آغاز پژوهش علمی در خصوص آل بویه خبر داد و افزود: این پژوهش منشأ اثرات مثبت، سازنده و اثرگذار تاریخی خواهد بود.

جهانی با اشاره به جزئیات بیشتر از پژوهش علمی آل بویه بیان کرد: در این پژوهش با خاستگاه، آثار، هنر، معماری، ادبیات، دین و… زمان آل بویه مورد واکاوی قرار می‌گیرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان با بیان اینکه در این پژوهش از منابع مکتوب، آثار مادی و معنوی باقیمانده از آن دوره تا به امروز استفاده می‌شود، افزود: در این رابطه جمعی از پژوهشگران، اندیشمندان، دانشگاهیان و علمای دین حضور دارند و با مشارکت و انجام کار تیمی به تحقیق و بررسی دوران آل بویه خواهند پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *