مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گفت که املاک متخلف و فاقد پروانه ۲۰ روز پلمب می‌شوند.

تیمور پورحیدری در جمع رؤسای اتحادیه‌های مشاورین املاک و روسای اتاق‌های اصناف سراسر استان گیلان اظهار کرد: رعایت قوانین نظام صنفی در حوزه املاک؛ خط قرمز است و قطعا با متخلفین برخورد می شود.

وی افزود: طرح تشدید نظارت و ساماندهی مشاورین املاک، یک طرح ملی است بنابراین این طرح با قوت و جدیت تمام در گیلان اجرا می‌شود.

پورحیدری منافع اجرای این طرح نظارتی را برای آحاد مردم و صنف املاک اثربخش دانست و تصریح کرد: مزایای ساماندهی دقیق خدمات املاک و مستغلات باعث کاهش هزینه‌های مردم در دعاوی حقوقی و خسارت‌های مالی و اجتماعی خواهد شد و باید حدود قوانین صنفی و چارچوب نرخ گذاری ابلاغ شده کمیسیون نظارت بدون تفسیر شخصی رعایت شود.

وی به دستورالعمل پلمب ۲۰ روزه واحد های صنفی مشاورین املاک متخلف اشاره کرد و گفت: عدم صدور فاکتور، ارائه خدمات خارج از ضابطه و دخالت در امور فنی و مهندسی که به صورت تخصصی است و دریافت حق الزحمه خارج از تعرفه؛ مهم ترین شکایات گزارش مردمی به سامانه ۱۲۴ است که قطعاً با برخورد قاطع مواجه خواهد شد.

مدیرکل صمت گیلان در جمع رؤسای اتحادیه‌های مشاورین املاک بر عدم دخالت در امور فنی و مهندسی تاکید و عنوان کرد : استمرار تخلفات صنفی و سوء استفاده خارج از چارچوب صنفی باعث ابطال پروانه کسب آنها خواهد شد و حسب دستورالعمل ابلاغی ساماندهی امور مسکن با متخلفین بدون اغماض برخورد خواهد شد.

وی گفت: در استان گیلان بیش از ۱۴ هزار واحد صنفی در حوزه مشاورین املاک فعالیت می‌کنند که دارای پروانه کسب بوده و بیش از ۴۰۰ مشاور املاک فاقد پروانه شناسایی شده‌اند که در حال ساماندهی هستند.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *