وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تقدیر از تلاش مسئولان استانی در کاهش نرخ بیکاری گفت: وضعیت اشتغال استان هم از متوسط کشوری بالاتر و نرخ بیکاری از متوسط کشور پایین‌تر است.

به گزارش مجله خبری تپور؛ سید صولت مرتضوی شامگاه پنجشنبه در دیدار با نماینده ولی‌فقیه گیلان اظهار کرد: در سفر به استان گیلان چند موضوع در دستور کار قرار گرفت که یکی از این موارد اشتغال بود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر اشتغال مستمر، اشتغال بانوان و اشتغال تحصیلکردگان در کشور افزایش و نرخ بیکاری تحصیلکردگان کاهش یافته است، افزود: نزدیک ۳۰ درصد اشتغال هدف گذاری شده در سال جاری تاکنون محقق شده است.

به گفته مرتضوی، استان گیلان در بحث اشتغال در رده متوسط قرار دارد، وضعیت اشتغال استان هم از متوسط کشوری بالاتر و نرخ بیکاری از متوسط کشور پایین‌تر است، که این امر جای تقدیر دارد.

وی از راه‌اندازی سامانه‌ای در حوزه اشتغال در وزارت کار تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد و بیان کرد: در حوزه اشتغال سامانه‌ای با عنوان شناسایی بیکاران راه‌اندازی شده است که در آینده نزدیک این سامانه امکان شناسایی دقیق تعداد فرصت‌های شغلی شناسایی شده و تعداد بیکاران را فراهم خواهد کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به پیشرفت ۸۵ درصد این سامانه گفت: امیدواریم در آینده نزدیک از این سامانه رونمایی کنیم. سامانه کارجویان نیز بر اساس نیاز بازار طراحی شده که افراد جویای کار و کارفرمایان در آن ثبت نام می‌کنند.

مرتضوی افزود: در حال حاضر بیش از ۱۵۰ هزار شغل نیاز بازار کارفرمایان در این سامانه اعلام شده درحالی‌که تعداد کارجویان ثبت شده در این سامانه نزدیک ۵۰ هزار نفر است.

وی در مورد تصمیمات اتخاذ شده در خصوص کارخانه چوکا نیز گفت: طرح یک ساله برای مشکلات این کارخانه تدوین شده بود تا کارخانه از حیض انتفاع ساقط نشود وضعیت کارخانه تقریباً به روز رسانی شده و ناترازی آن کمتر شده است.

وی ادامه داد: برای این شرکت برنامه ۲ و پنج ساله تعریف شده که امیدواریم بتوانیم در این بازه زمانی کارخانه چوکا را احیا کنیم.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *