نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه صداوسیما مخاطبان و مرجعیت خود را از دست داده است، گفت: تخصیص بودجه ۵۰ هزار میلیارد تومانی برای صداوسیما پذیرفتنی نیست.

به گزارش مجله خبری تپور؛ جبار کوچکی‌نژاد ارم‌ساداتی، عضو کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه درباره افزایش ۷۵ درصدی بودجه صداوسیما در برنامه هفتم توسعه که با مخالفت رئیس مجلس به کمیسیون مربوطه عودت داده شد، به «شرق» اظهار کرد: «با توجه به بودجه‌ای که صداوسیما دریافت می‌کند، مردم و مسئولان انتظاراتی از این رسانه دارند که تاکنون برآورده نشده است».

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: «این رسانه نتوانسته برنامه‌های خود را برای همه مناطق کشور خصوصا روستاها و مناطق کوهستانی پوشش مناسبی بدهد. بنابراین شاهدیم که در خط‌های مرزی همه کانال‌ها و شبکه‌های جهانی را به‌جز شبکه‌های صداوسیما دریافت می‌کنند و این یک مشکل جدی در صداوسیماست».

او در ادامه به مشکلات دیگر صداوسیما اشاره کرد و گفت: «از مشکلات دیگر صداوسیما قیمت بالا و گران تجهیزات این سازمان است. ضمن اینکه این سازمان صندوقی دارد که این صندوق هم پر از مشکل است».

کوچکی‌نژاد درخصوص مشکلات صندوق صداوسیما بیان کرد: پیش از این طرح تحقیق و تفحص از صندوق صداوسیما مطرح شد که متأسفانه رأی نیاورد و با تحقیق و تفحص از این صندوق ممکن بود خیلی از مسائل روشن شود.

نماینده مردم رشت در مجلس یازدهم بیان کرد: «در دل شهر رشت زمینی به مساحت پنج هکتار و نیم که قیمتی بالغ بر سه هزار میلیارد تومان دارد یکباره و مبهم به‌طور رایگان بدون هیچ‌گونه وجه و پرداختی به صندوق صداوسیما واگذار شده است. در حالی که این صندوق غیردولتی است.

وی با بیان اینکه این صندوق مشکلاتی دارد که باید به طور جداگانه مورد تحقیق و بررسی قرار گیرد، تصضریح کرد: به اعتقاد من صداوسیما تا حد زیادی ریخت‌وپاش دارد که باید جلوی این ریخت‌وپاش‌ها گرفته شود. ضمن اینکه به اعتقاد من این سازمان به برخی نیروهای خود که ۱۰ یا ۱۵ سال بدون هیچ قراردادی با کمترین پول در این سازمان کار می‌کنند ظلم می‌کند؛ نیروهایی که اکثر آنها افرادی تحصیل‌کرده، خوش‌فکر و هنرمند هستند.

به گفته عضو کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه سازمان صداوسیما در تبدیل وضعیت نیروهای خود به دلیل اینکه آزمون خاصی برگزار نمی‌کنند و ضوابط خاصی ندارد، کسانی که نفوذ دارند به سمت تبدیل وضعیت می‌روند و دیگرانی که چنین امکانی را ندارند حقشان پایمال می‌شود.

کوچکی‌نژاد در پاسخ به اینکه بر چه مبنایی افزایش ۷۵ درصدی بودجه صداوسیما در برنامه پنج‌ساله هفتم لحاظ شده است؟ گفت: «با توجه به اینکه امروز در جنگ رسانه‌ای قرار داریم، نگاه نمایندگان این است که اگر صداوسیما را تقویت کنیم، در جنگ رسانه‌ای و جنگ تبلیغی می‌توانیم موفق شویم. این نوع نگاه در بین نمایندگان وجود دارد. اما برای اینکه به این نقطه برسیم، این سؤال مطرح است که آیا صداوسیما این توان را دارد یا خیر؟ این بحثی است که باعث شد نمایندگان به آن رأی ندهند و رئیس مجلس آن را به کمیسیون تلفیق عودت داد تا در کمیسیون مورد بررسی قرار گیرد».

عضو کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه افزود: اگر صداوسیما خوب کار کرده بود و رضایت نسبی درباره کارکرد آن وجود داشت، این ماده به کمیسیون تلفیق برگردانده نمی‌شد.

منبع خبرآنلاین

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *