استاندار گیلان با اشاره به آغاز خرید برنج مازاد از کشاورزان استان از سوی فروشگاه های زنجیره‌ای گفت: واردات برنج تا چهار ماه متوقف خواهد بود.

به گزارش مجله خبری تپور؛ اسدالله عباسی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سفر ۲ هفته گذشته وزیر جهاد کشاورزی به گیلان تصمیمات خوبی در ارتباط با خرید برنج مازاد کشاورزان استان گرفته شد که طی هفته جاری اجرایی شده است.

وی با اشاره به خرید توافقی برنج مازاد کشاورزان گیلان از سوی فروشگاه های زنجیره‌ای افزود: برنج پرمحصول نیز به صورت تضمینی خریداری می شود، در این استان تنها حدود پنج هزار تن برنج پرمحصول از نوع شیرودی تولید می‌شود، نوع تولید برنج در گیلان متفاوت است.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با بیان اینکه ۳۵ درصد برنج مورد نیاز کشور شامل ۷۱۰ تا ۷۵۰ هزار تن در استان تولید می‌شود، گفت: حدود یک میلیون تن برنج در مازندران و بقیه در سایر مناطق کشور تولید می‌شود.

*واردات برنج تا چهار ماه متوقف خواهد بود

استاندار گیلان با اشاره به جلسه روز گذشته بررسی مسائل شالیکاران استان‌های شمالی کشور به دستور رئیس محترم جمهوری و به ریاست معاون اول محترم وی و تصمیمات خوبی در این نشست و همچنین جلسه اختصاصی با وزیر جهاد کشاورزی، اظهار کرد: در این جلسه اعلام کردیم که واردات برنج داخلی و خارجی به گیلان از مرز رودبار، اردبیل و رودسر ممنوع است ضمن اینکه واردات برنج نیز تا چهار ماه متوقف خواهد بود.

عباسی با بیان اینکه در روزهای آینده شرایط خوبی فراهم خواهد شد، افزود: برنج های موجود در دست کشاورزان و در شالیکوبی ها تا اواخر مرداد خریداری خواهد شد و برنج جدید وارد بازار می شود که تمام زنجیره‌ها اعم از تولیدکننده و مصرف کننده برنج را مورد توجه قرار می دهیم.

انتهای پیام/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *