هوای گیلان ۱۰ درجه سرد می‌شود

مدیرکل هواشناسی گیلان از کاهش دمای هوا استان تا ۱۰ درجه خبر داد و گفت: بارش باران در غرب تضعیف و در شرق استان گیلان تا فردا ادامه خواهد داشت.

به گزارش مجله خبری تپور؛ محمد دادرس، مدیرکل هواشناسی گیلان امروز با اشاره به آخرین وضعیت آب‌وهوای استان، اظهار کرد: بر اساس نقشه‌های پیش یابیِ امروز و اعتبار هشدار سطح نارنجی تا فردا سه‌شنبه به تناوب در بیشتر مناطق استان شرایط برای بارش باران و وزش وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه در برخی مناطق گیلان بارش باران به صورت شدید تا خیلی شدید پیش‌بینی می‌شود، گفت: این بارش می‌تواند همراه با رعدوبرق و در مناطق مستعد به صورت تگرگ باشد.

مدیرکل هواشناسی گیلان با بیان اینکه در بیشتر مناطق استان به‌ویژه در مناطق غربی، شرایط برای وقوع رگبارهای شدید و خیلی شدید وجود دارد، افزود: برای ساعاتی بارش باران در مناطق مرکزی و شرقی تقویت خواهد شد.

دادرس با اشاره به اینکه از صبح فردا سه‌شنبه، بارش در مناطق غربی تضعیف و تا غروب فردا در مناطق شرقی و مرکزی ادامه دارد، بیان کرد: برای برخی مناطق استان به ویژه سواحل و ارتفاعات، وزش باد نسبتا شدید تا شدید پیش بینی می شود.

وی با اشاره به مخاطرات پیش‌بینی شده در پی این بارش‌ها، تصریح کرد: به سبب شدت بارش ها آبگرفتگی و اختلال در تردد، بالاآمدن آب و طغیان رودخانه ها، جاری شدن سیلاب و روان آب، رانش و لغزش زمین، شکستن و سقوط درختان و خسارت به سازه ها و ابنیه مورد انتظار است.

به گفته مدیرکل هواشناسی گیلان،  افراد و اشخاص از استقرار و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و همچنین برپایی چادرهای مسافرتی اجتناب کنند.

دادرس با اشاره به کاهش ۶ تا ۱۰ درجه ای دما در استان نسبت به روز گذشته، گفت: تا غروب سه شنبه، دریا نیز مواج و برای شنا و کلیه فعالیت های گردشگری و صیادی نامناسب و مخاطره آمیز است.

منبع فارس

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *