هوای گیلان خنک می‌شود

مدیرکل هواشناسی گیلان، از کاهش چهار تا هشت درجه ای متوسط دمای هوای استان خبر داد و گفت: از جمعه تا یکشنبه، ابرناکی و کاهش دما و بارندگی شدید به ویژه در ارتفاعات و دامنه ها پیش بینی می شود.

به گزارش مجله خبری تپور؛ محمد دادرس در گفت وگو با ایسنا، آسمان گیلان را صاف تا کمی ابری همراه با افزایش ابر و وزش باد دانست و اظهار کرد: بیشینه و کمینه دمای هوای استان بین ۱۵ و ۳۶ درجه سلسیوس در نوسان است.

وی نقشه های هواشناسی را نشان دهنده گذر جوی کم و بیش ناپایدار طی امروز در منطقه دانست و افزود: طی عصر و شب امروز در بعضی از نقاط با شکل گیری ناپایداری های همرفتی شرایط برای رگبار و رعد و برق مهیاست.

مدیرکل هواشناسی گیلان از فعالیت سامانه ناپایدار از اواخر وقت امروز خبر داد و تصریح کرد: از جمعه با نفوذ سامانه بارشی و نسبتا خنک و شمالی شدن جریانات، ابرناکی و کاهش دما و بارندگی شدید به ویژه در ارتفاعات و دامنه ها پیش بینی می شود.

دادرس از کاهش چهار تا هشت درجه ای متوسط دمای هوای استان خبر داد و خاطرنشان کرد: وزش باد شدید و رعد و برق و مه آلودگی و در مناطق مستعد احتمال تگرگ تا اوایل هفته آینده مورد انتظار است.

وی آبگرفتگی منطقه ای و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل ها و احتمال جاری شدن سیلاب موقتی و برخورد صاعقه را از جمله مخاطرات این سامانه جوی دانست.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *