در راستای اجرای راهبردهای کنوانسیون بین المللی رامسر، تفاهم نامه همکاری مرکز منطقه ای غرب آسیا با سازمان منطقه آزاد انزلی منعقد شد.

به گزارش مجله خبری تپور؛ در مسیر اجرای اصل ۵۰ قانون اساسی، برنامه ششم توسعه و اعمال راهبردهای کنوانسیون بین المللی رامسر جهت حفاظت از تالاب های بین المللی؛ تفاهم نامه همکاری مرکز منطقه ای مرکز و غرب آسیا در این کنوانسیون به امضای اکبر نیازی سرپرست سازمان و رضا زمانی مدیر مرکز مزبور رسید.

تفاهم نامه فوق در ۱۱ ماده، ۱۹ بند و ۳ تبصره با محور همکاری و بهره برداری از توانایی ها و مشارکت در استفاده از خدمات تخصصی، علمی، آموزشی، پژوهشی و اجرایی در زمینه حفاظت از محیط زیست دریای خزر و تالاب های وابسته به مدت سه سال و با قابلیت تمدید، منعقد شده است.

بنابراین گزارش همکاری و انجام طرح ها و مطالعات محیط زیست سازمان؛ برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی، نشست ها علمی-تخصصی در زمینه بهبود فرهنگ محیط زیست؛ همکاری در مسیر اجرای مفاد کنوانسیون رامسر؛ حمایت و همکاری در بهره‌گیری امکانات طرفین در راستای رفع چالش های زیست محیطی و در نهایت برگزاری دوره های آموزشی و پروژه‌های مشترک پژوهشی،ترویجی و فناورانه در راستای مدیریت تالاب های بین المللی و ملی ثبت کنوانسیون رامسر؛ از مهمترین محورهای تفاهم شده میان سازمان منطقه آزاد انزلی و مرکز منطقه ای مرکز و غرب آسیاست.

از نکات جالب توجه تفاهم نامه مزبور اینکه طرفین در مسیر اجرا، متعهد به جلب همکاری از سطح جوامع محلی تا کشورهای حاشیه دریای کاسپین شده‌اند.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *