همایش توسعه گاومیش داری در رضوانشهر برگزار شد.

به گزارش مجله خبری تپور؛ صالح محمدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان در این همایش طی سخنانی اظهار کرد: توسعه اصلاح نژاد گاومیش، شناساندن فرآوردههای جانبی شیر گاومیش، حفظ ذخایر ژنتیکی گاومیش بومی و ترویج شیوههای نوین گاومیش داری از اهداف این همایش است.

به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان، توسعه اصلاح نژاد گاومیش در گیلان از اولویتهای ماست به دلیل اینکه ارقام محلی از لحاظ بهره وری سودآوری کمتری دارد و ۹۰ درصد صنعت گاومیش داری در کشور ما به صورت سنتی بوده و در این زمینه باید از تجربه کشورهای موفق استفاده کرد.

محمدی با بیان اینکه  از امکانات موجود در استان گیلان باید در شناساندن فرآوردههای جانبی شیر گاومیش بهره برد، تصریح  کرد: تسهیل در برقراری ارتباط با صنایع تبدیلی مهم کشور، تسهیل در امر نوسازی دامداری‌های سنتی و به خصوص تشکیل اتاق اصناف کشاورزی در رضوانشهر از برنامه های سازمان جهاد کشاورزی گیلان برای توسعه این صنعت است.

گفتنی است این همایش قرار بود تحت عنوان جشنواره برگزار شود به دلیل همدردی با مردم مظلوم غزه به همایش تبدیل شد و مهمانانی از وزارت جهاد کشاورزی و استان های موفق در صنعت گاومیش داری مانند خوزستان حضور داشتند.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *