سازمان هواشناسی آخرین پیش‌بینی‌ها را از وضعیت جوی کشور طی ۵ روز آینده اعلام کرد.

به گزارش مجله خبری تپور؛ سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد با ادامه‌ فعالیت‌ سامانه‌ بارشی روی کشور، امروز (پنجشنبه) در استان‌های آذربایجان غربی‌، آذربایجان شرقی‌، اردبیل‌، گیلان، مازندران، گلستان، کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، زنجان، قزوین‌، البرز، تهران، سمنان، قم‌، خراسان شمالی‌، خراسان رضوی و شمال استان‌های لرستان و اصفهان بارندگی‌، رعد و برق‌، وزش‌ باد شدید موقت‌، در برخی‌ نقاط‌ گرد و خاک‌، در نقاط‌ مستعد تگرگ‌ و در ارتفاعات‌ البرز مرکزی بارش‌ برف‌ رخ‌ می‌دهد.

جمعه‌ در برخی‌ نقاط‌ سواحل‌ دریای خزر، مرکز، دامنه‌ و ارتفاعات‌ البرز و ارتفاعات‌ زاگرس‌ مرکزی و شنبه‌ در شمال شرق‌، شرق‌ و ارتفاعات‌ البرز مرکزی و شرقی‌ و روز یکشنبه‌ در شرق‌ کشور بارش‌ پراکنده و وزش‌ باد رخ‌ خواهد داد.

دوشنبه‌، با ورود سامانه‌ بارشی‌ دیگری از سمت‌ شمال غرب‌ کشور، ابتدا در مناطق‌ شمال غرب‌، غرب‌ و به تدریج‌ در ارتفاعات‌ زاگرس‌ مرکزی، دامنه‌ و ارتفاعات‌ جنوبی‌ البرز و سواحل‌ دریای خزر بارش‌ها آغاز خواهد شد.

امروز و فردا در نیمه‌ شمالی‌ کشور دمای هوا کاهش‌ می‌یابد.

همچنین‌، امروز در استان‌های واقع‌ در دامنه‌های جنوبی‌ البرز، مرکز، شمال شرق‌ و شرق‌ و روز جمعه‌، علاوه بر این‌ مناطق‌، در غرب‌ کشور وزش‌ باد شدید گاهی‌ همراه با گرد و خاک‌ پیش‌بینی‌ می‌شود.

دریای خزر نیز تا اواخر وقت‌ پنجشنبه‌ مواج‌ و متلاطم‌ خواهد بود.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *