شربتی که رتبه پنج کنکور را کسب کرده، می‌گوید دوست دارم در رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه صنعتی شریف ادامه تحصیل بدهم و در کشور خودم ایران درس بخوانم و خدمت کنم.

به گزارش مجله خبری تپور؛ امیرمحمد شربتی نوجوان ۱۸ ساله اهل تالش است که در کنکور سراسری امسال موفق شده رتبه پنج را به دست بیاورد.

شربتی، مطالعه مستمر و پیوسته و همچنین حمایت خانواده و معلمین را عامل موفقیت خودش می‌داند و معتقد است که ما باید با تلاش و اراده خودمان درس بخوانیم و از شکست نترسیم.

او با تشویق دیگر دانش‌آموزان برای تمرکز در یادگیری دروس گفت: دوست دارم در رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه صنعتی شریف ادامه تحصیل بدهم و در کشور خودم ایران درس بخوانم و خدمت کنم.

وی گفته که خانواده‌ام در همه زمینه‌ها مرا حمایت کرده‌اند، افزود: برای آینده‌ام تصمیم قطعی نگرفته‌ام ولی دوست دارم در رشته مهندسی کامپیوتر ادامه تحصیل دهم.

امیرمحمد شربتی با توصیه به دیگر هم سن و سالان خود برای کسب علم و دانش بیان کرد: به همه دانش‌آموزان توصیه می‌کنم که به خودشان تکیه کنند و با پشتکار و ممارست پیوسته به موفقیت برسند و اگر شکست خوردند ناامید نشوند و به مسیر خود ادامه دهند.

پدر امیرمحمد نیز می‌گوید دانش‌آموز باید خودش عزم موفقیت داشته باشد و والدین نباید دانش‌آموزان را تحت فشار قرار دهند و سعی کنند فضای آرامی برای مطالعه آنها آماده کنند.

او می‌گوید همیشه برای موفقیت پسرم دعا می کردم، اما به مرور زمان احساس کردم که خداوند به او نظر دارد و او راهش را انتخاب کرده و برای موفقیت دلگرم تر شدم.

پدر امیرمحمد گفت که او سخت درس می‌خواند، در ماه رمضان به امیر می‌گفتم که خودش را تحت فشار قرار ندهد و روزه نگیرد و ممکن است ضعف جسمانی داشته باشد، اما می‌گفت حتما باید روزه‌هایم را بگیرم.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *