سرپرست معاونت میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گیلان از آغاز ساخت و نصب پلاک ثبتی و تابلو راهنمای جنگل‌های هیرکانی خبر داد و گفت: مطابق با مقررات و آیین‌نامه‌ها متعهد به نصب پلاک ثبتی شامل لوگوی کمیته میراث جهانی یونسکو در محدوده تمام سایت‌های جهانی هستیم.

به گزارش مجله خبری تپور؛ محمدرضا‌ امیری نژاد سرپرست معاونت میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گیلان صبح امروز در جمع خبرنگاران در دفتر این سازمان با اشاره به آغاز ساخت و نصب پلاک ثبتی و تابلو راهنمای جنگل‌های هیرکانی اظهار کرد: با اختصاص اعتباری بالغ بر سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و انتخاب پیمانکار ذیصلاح، عملیات ساخت و نصب پلاک ثبتی جنگل‌های هیرکانی آغاز شد.

سرپرست معاونت میراث فرهنگی با بیان اینکه مطابق با مقررات و آیین‌نامه‌ها متعهد به نصب پلاک ثبتی شامل لوگوی کمیته میراث جهانی یونسکو در محدوده تمام سایت‌های جهانی هستیم، گفت: سه سایت از ۱۲ سایت جنگل‌های هیرکانی با مساحتی بالغ بر ۵۸ هکتار، جنگل‌های هیرکانی لیسار تالش، گشت رودخان فومن و سیاهرود رودبار استان گیلان را در بر می‌گیرد.

به گفته‌ امیری نژاد، در راستای‌ شناساندن اهمیت این میراث ارزشمند طبیعی بی‌نظیر به مردم و گردشگران مقرر است در فاز اول نصب پلاک در گشت رودخان و مسیر منتهی به قلعه رودخان صورت پذیرفته و در ادامه این مهم در سایت‌های لیسار و سیاهرود نیز عملیاتی شود.

وی جنگل‌های هیرکانی را از مواریث ارزشمند طبیعی بی‌بدیل در جهان دانست و افزود: حفاظت و مراقبت از آن وظیفه ذاتی دستگاه‌هایی همچون منابع طبیعی، محیط زیست و میراث‌فرهنگی بوده و در این راستا تعامل و همکاری‌های مشترک چندجانبه می‌تواند در پاسداشت اثر بسیار تأثیرگذار باشد.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *