مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان از برگزاری اولین جشنواره فصلی ویژه اصحاب رسانه استان خبر داد و گفت: آثار ارسالی شرکت‌کنندگان در جشنواره باید از ۱۰ شهریورماه تا ۱۰ دی‌ماه امسال در رسانه‌های مکتوب، پایگاه‌های خبری و نمایندگی خبرگزاری‌های دارای مجوز منتشر شده باشند.

به گزارش مجله خبری تپور؛ میلاد ابراهیمی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه به منظور هدایت تولید محتوا، جشنواره رسانه‌ای هر سه ماه یک‌بار توسط خانه مطبوعات برگزار می‌شود، اظهار کرد: نقش آفرینی جامعه خبری در توسعه استان و معرفی فرصت‌ها و ظرفیت‌های رسانه‌ای از مهم‌ترین اهداف برگزاری جشنواره فصلی رسانه‌های گیلان است.

وی ارج نهادن به تلاش فعالان حوزه اطلاع رسانی استان، افزایش رقابت مؤثر و سازنده در توسعه محتوایی مطبوعات محلی و خبرگزاری‌ها، ارزیابی مهارت‌ها و شناسایی برترین‌های رسانه‌ای استان را از اهداف این جشنواره عناون کرد و افزود: جشنواره مذکور در بخش‌های یادداشت و مقاله، گزارش و عکس برگزار می‌شود.

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان در خصوص محورهای اولین جشنواره فصلی رسانه‌های استان، گفت: اصحاب رسانه گیلان می‌توانند در موضوعات فرزند آوری، جوانی جمعیت و بحران سالمندی، مدیریت شهری و مشارکت شهروندان، «رشت» شهر خلاق خوراک، اقتصاد کشاورزی و صنایع تبدیلی، نشاط آفرینی اجتماعی و امیدافزایی، نقش منطقه آزاد انزلی در توسعه مبادلات تجاری و اقتصاد دریا محور، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، آسیب‌شناسی چالش‌های صنعت و معدن و کودک و نوجوان آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

ابراهیمی با بیان اینکه محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد، تصریح کرد: آثار ارسالی باید در نشریات محلی و سرپرستی‌های استانی چاپ و یا در خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان منتشر شده باشد و  آثار مربوط به رسانه‌های لغو مجوز شده، فاقد مجوز و همچنین بولتن‌ها و ویژه نامه‌های داخلی ادارات امکان شرکت در جشنواره را نخواهند داشت.

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان با اشاره به برگزاری آیین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان در دی‌ماه سال جاری، بیان کرد: آثار ارسالی شرکت‌کنندگان در جشنواره باید از ۱۰ شهریورماه تا ۱۰ دی‌ماه امسال در رسانه‌های مکتوب، پایگاه‌های خبری و نمایندگی خبرگزاری‌های دارای مجوز منتشر شده باشند.

ابراهیمی با بیان اینکه در مراسم اختتامیه از نفرات اول تا سوم به انتخاب داوران تجلیل به عمل می‌آید، گفت: از رسانه‌ای که بیشترین آثار را در هر یک از موضوعات جشنواره داشته باشد، به صورت ویژه تقدیر خواهد شد.

وی بیان کرد: علاقه‌مندان به شرکت در جشنواره می‌توانند آثار خود را به ایمیل  gilan.khanehmatbooat@gmail.com و یا شماره ۰۹۹۲۵۱۰۰۶۸۹ در پیام رسان‌های ایتا یا بله ارسال نمایند.

منبع ایسنا

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *