صبح امروز و با حضور سرلشکر محمد باقری،‌رئیس کل ستاد نیروهای مسلح ناوشکن تمام ایرانی دیلمان به ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ملحق شد.

به گزارش مجله خبری تپور؛ صبح امروز و با حضور سرلشکر محمد باقری،‌رئیس کل ستاد نیروهای مسلح ناوشکن تمام ایرانی دیلمان به ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ملحق شد.

سرلشکر باقری در دستور الحاق این ناوشکن تمام ایرانی گفت: با استعانت از خداوند متعال و توسل به حضرت زهرا (س) و با کسب اجازه از فرمانده کل قوا فرمان الحاق ناوشکن دیلمان را به ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش را صادر می‌کنم.

پس از این سخنان با شلیک نمادین توپ رسما دیلمان به نیروی دریایی ارتش ملحق شد.

ناوشکن تمام ایرانی دیلمان

به گزارش فارس ناوشکن دیلمان از سری ناوشکن‌های کلاس موج بوده و تفاوت این شناور با سایر شناورهای این کلاس، فرم بدنه آن است که رادار گریز است؛ این ناوشکن بین ۱۳۰۰ تا ۱۵۰۰ تن وزن دارد.

تفاوت دیگر ناوشکن دیلمان با سایر شناورهای کلاس موج در استفاده از دکل راداری پیشرفته است که دکل پیشرفته و چهار وجهی چشم عقاب روی آن نصب شده که هر وجه آن دارای ۱۰۰۰ آرایه است که مجموعاً دارای ۴۰۰۰ آرایه است.

این رادار در آن واحد، ۱۰۰ هدف را شناسایی و ۱۳ هدف را رهگیری می‌کند. این رادار با خاصیت ضد جنگالی، اهدافی شامل جنگنده‌ها، پهپادها، بالگرد، موشک‌های سطح به هوا و سایر اهداف سطحی را شناسایی و رهگیری می‌کند. رادار نصب‌شده بر روی شناور دیلمان تا ۲۰۰ کیلومتر را رهگیری اهداف را انجام می‌دهد.

حجم مخازن سوخت در ناوشکن دیلمان نیز نسبت به دیگر ناوشکن‌های ارتش افزایش قابل توجهی داشته است تا ماندگاری در دریا افزایش پیدا کند.

در بخش سلاح و تسلیحات، از تجهیزات و تسلیحات و سامانه جنگال بروزتر با برد بیشتر استفاده شده است و قدرت تخریب و سرعت تسلیحات دیلمان افزایش یافته است.

این شناور دارای بوتراستور سینه نیز است که قدرت مانور شناور را بالاتر می‌برد. در خصوص پد بالگرد نیز، ابعاد پد بالگرد این شناور نسبت به شناورهای قبلی در کلاس موج بیشتر است و بالگردهای SH قابلیت نشست و برخاست بر روی آن را دارند. البته امکان نشست و برخاست بالگرد در شب نیز در ناوشکن دیلمان وجود دارد.

تعداد موشک‌های کروز در ناوشکن دیلمان افزایش داشته دو برابری نسبت به همکلاس‌های خود داشته است البته در این شناور از سامانه کمند و موشک‌های عمود پرتاپ نیز استفاده شده است.

موشک‌های برد کوتاه پدافندی بر روی ناوشکن دیلمان نیز نصب شده است؛ این موشک‌ها برای انهدام اهداف هوایی روی این شناور نصب شده و دقت و سرعت این موشک‌ها ارتقاء پیدا کرده است.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *