نامه آیت‌الله سیستانی به پاپ

آیت‌الله سیستانی مرجع عالیقدر دینی عراق در پاسخ به نامه اخیر پاپ فرانسیس بر اهمیت تلاش برای ترویج فرهنگ همزیستی مسالمت آمیز و توقف خشونت و نفرت‌پراکنی تاکید کرد.

به گزارش مجله خبری تپور؛ به نقل از المیادین، آیت‌الله العظمی سید علی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان عراق به نامه پاپ فرانسیس به مناسبت دومین سالروز سفر تاریخی وی به عراق پاسخ داد.

در پیام آیت الله سیستانی آمده است: دیدار مهمی که من را با شما در نجف گرد هم آورد، انگیزه‌ای شد برای بسیاری از پیروان اسلام و مسیحیت و بلکه سایرین تا با افرادی که دین و عقایدشان با آنها اختلاف دارد، مدارا و همزیستی بهتری نشان دهند.

وی در این نامه بر اهمیت تلاش‌ برای اشاعه فرهنگ همزیستی مسالمت‌آمیز، کنار گذاشتن خشونت و نفرت‌پراکنی و تثبیت ارزش‌های دوستی و الفت‌ گیری میان مردم، بر اساس رعایت حقوق و احترام متقابل در میان پیروان ادیان و گرایش‌های فکری مختلف تاکید کرد.

آیت‌الله سیستانی افزود، فجایعی که بسیاری از ملت‌ها و گروه‌های قومی و اجتماعی در بسیاری از نقاط شرق و غرب جهان متحمل شده‌اند و ظلم و جور فکری و مذهبی علیه آنها، سرکوب آزادی‌های اولیه و فقدان عدالت اجتماعی موجب ظهور برخی جنبش‌های افراطی شده که از حمله به افرادی که اندیشه یا عقایدشان با آنها یکسان نیست ابایی ندارند.

وی بر اهمیت توجه بیشتر همگان به رفع این نارضایتی‌ها و تلاش حداکثری برای تحقق عدالت و آرامش در جوامع مختلف که به کاهش مظاهر نفرت و خشونت کمک می‌کند تاکید کرد.
منبع: مهر

انتهای پیام/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *