معاون بهداشتی دانشگاه با بیان اینکه مه پاشی محیط در مناطقی که پشه آئدس یافت شده به طور مستمر در حال انجام است تاکید کرد: بهسازی محیط در کنار مه پاشی، بهترین اقدام برای مقابله با پشه آئدس است که تحقق آن مستلزم مشارکت دستگاه های متولی و شهروندان است.

به گزارش مجله خبری تپور؛ دکتر سید محمود رضوانی- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اقداماتی که برای کنترل پشه آئدس در حال انجام است، اظهار کرد؛ تاکنون این پشه در نقاطی از دو شهرستان رشت و انزلی یافت شده‌ که برای کنترل وفور آن از همان روزهای ابتدایی شناسایی آن، مه پاشی محیط در حال انجام است.

وی افزود: مه پاشی نقاطی که پشه در آنها صید و شناسایی شده منجر به کاهش و کنترل تعداد پشه ها می شود و این مهم با نظارت کارکنان بهداشت محیط در حال انجام است تا بتوانیم از وفور پشه جلوگیری کنیم و مانع از تولید و مثل بیشتر پشه شویم.

دکتر رضوانی با بیان اینکه بهسازی محیط می تواند گام اصلی مقابله با پشه آئدس باشد، تصریح کرد ؛ پشه آئدس در ظرف هایی که اندکی آب در آن ها جمع شده باشد مانند ظروف کنسرو رها شده در طبیعت و یا زیرگلدانی ها یا ظروفی که به عنوان زباله در پارک ها و فضای سبز رها می شود، تخمگذاری می کند بنابراین بهسازی محیط و پاکیزه سازی کوچه ها و خیابان ها از وجود زباله های اینچنینی و همینطور ظروفی که قابلیت جمع شدن آب در آن ها وجود دارد، می تواند اقدام بسیار مهم و تاثیرگذاری در کاهش تعداد پشه باشد.

معاون بهداشتی دانشگاه، در خاتمه تاکید کرد؛ مطمئنا در کنار اقدامات بهداشتی مانند مه پاشی که از سوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حال انجام است، مشارکت مردم در پاکیزه سازی و بهسازی محیط زندگی آنها در محله ها و کوچه ها یاری رسان همکاران ما در این حوزه است.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *