سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان:

معیار ارزیابی سالیانه فرمانداران گیلان بر اساس توجه به موضوع کتاب و کتابخوانی خواهد بود

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان و جمعی از روسای کتابخانه های عمومی استان با تاکید بر راه‌اندازی کتابخانه مرکزی رشت، معیار ارزیابی سالیانه فرمانداران گیلان را بر اساس توجه به موضوع کتاب و کتابخوانی عنوان کرد.

به گزارش مجله خبری تپـــــور از رشت، محمد جلایی، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان عصر دیروز یکشنبه (۳۱ اردیبهشت) با یاسر تقوی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، معاونین و جمعی از روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان ها دیدار کرد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان در این نشست که با هدف دیدار با متولیان امور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در استان گیلان صورت پذیرفت با مرور خاطرات خود از حضور در کتابخانه های عمومی و بهره مندی از منابع غنی این مراکز اظهار کرد: کتاب گوهر نایاب و دوست مهربان انسان‌ها است و باید از آن بهره فراون گرفت.

محمد جلایی با بیان اینکه علاقه فراوانی به کتاب و کتابخوانی دارد، افزود: کتابخوانی یکی از کارهای مهمی است که به همه مردم و مسئولان توصیه می‌شود.

معاون استاندار گیلان با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در حوزه کتاب و کتابخوانی بیان کرد: مسئولان باید نسبت به کتاب و کتابخوانی دغدغه مند باشند و برای ترویج این فرهنگ تلاش کنند.

جلایی، کتاب را جزو پنج نیاز مهم بشر دانست و اضافه کرد: در کنار اقتصاد، خانواده و بهداشت، تعلیم و تربیت چیزی است که بدون کتاب معنا پیدا نمی‌کند.

وی با تاکید بر راه اندازی کتابخانه مرکزی رشت افزود: راه اندازی کامل کتابخانه مرکزی رشت مطالبه جدی فرهنگ دوستان گیلانی است.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان با بیان اینکه همه شهرها و بخش ها و روستاهای مستعد باید دارای کتابخانه عمومی باشند از تلاش های مجموعه کتابخانه های عمومی استان برای رایزنی با مسئولین مناطق مختلف گیلان برای تحقق این امر تشکر کرد.

جلایی با بیان اینکه اهل کتاب افراد موفق و توانمندی هستند، گفت: مردم در مراوده با افراد کتابخوان لذت می برند و نشست و برخاست با اندیشمندان را دوست می دارند.

وی در پایان صحبت های خود با تاکید بر استفاده از ابزارهای حاکمیتی برای توسعه امر کتابخوانی، به لزوم توجه فرمانداران به بحث برگزاری جلسات انجمن اشاره و همه مسئولین استان بویژه فرمانداران شهرستان ها را برای همراهی با مجموعه کتابخانه های عمومی فراخواند و گفت: معیار ارزیابی سالیانه فرمانداران گیلان بر اساس توجه به موضوع کتاب و کتابخوانی خواهد بود.

انتهای پیام/۱۳۰۳