رئیس ستاد انتخابات گیلان، از مشارکت ۴۰ هزار نفر در برگزاری انتخابات گیلان خبر داد و گفت: آماده برگزاری انتخابات کاملا الکترونیکی در سه شهر استان هستیم.

به گزارش مجه خبری تپور؛ محمد جلائی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان با بیان اینکه انتخابات در این دوره به واسطه تغییرات ایجاد شده در قانون انتخابات یک روند جدید دارد، اظهار کرد: نیازمند اطلاع رسانی و توضیحات بیشتر این تغییرات برای مردم و داوطلبان نمایندگی مجلس هستیم.

وی مهمترین تغییر را پیش ثبت نام دانست که از امروز به مدت یک هفته ادامه دارد و تصریح کرد: داوطلبانی که در بازه ۱۶ لغایت ۲۲ مردادماه ثبت نام می کنند، می توانند در مهرماه ثبت نام خود را کامل کنند، یعنی شرط ثبت نام نهایی، انجام پیش ثبت نام است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان در گفت و گوی خبری، با بیان اینکه داوطلبان از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۸ عصر می توانند جهت پیش ثبت نام به سامانه وزارت کشور مراجعه کنند، گفت: داشتن حداقل سن ۳۰ سال و حداکثر سن ۷۵ سال و داشتن مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن از جمله شرایط عمده داوطلبان است؛ همچنین داشتن تابعیت ایران و ایرانی بودن یکی از شروط اساسی است.

وی ۲۷ مهرماه لغایت ۳ آبان ماه را فرصت ثبت نام نهایی دانست و تاکید کرد: قانونگذار یک فرصت ۵۰ روزه را برای هیئت های نظارت بر انتخابات مشخص کرده و لذا از ۲۵ آبان ماه لغایت ۱۴ دی ماه روند بررسی صلاحیت ها ادامه پیدا می کند و نتیجه تا ۱۶ دی ماه به فرمانداران مبنی بر تایید صلاحیت، رد صلاحیت یا عدم احراز اعلام می شود.

جلائی با بیان اینکه داوطلبان رد صلاحیت یا عدم احراز شده سه روز فرصت دارند شکایت خود را اعلام کنند، ادامه داد: زمان بندی تبلیغات نیز ۳ لغایت ۹ اسفندماه است و انتخابات ۱۱ اسفندماه برگزار می شود.

رئیس ستاد انتخابات گیلان، مشارکت، امنیت، سلامت و رقابت را چهار راهبرد در برگزاری انتخابات امسال دانست و متذکر شد: سلامت و رقابت مربوط به تبلیغات داوطلبان بوده که باید هم در منابع و هم در زمان بندی شفاف سازی شود.

وی خاطرنشان کرد: آماده برگزاری انتخابات کاملا الکترونیکی در سه شهر استان هستیم؛ البته وزارت کشور شهرهای دارای زیرساخت را جهت برگزاری انتخابات کاملا الکترونیکی مشخص می کند.

جلائی از مشارکت ۴۰ هزار نفر در برگزاری انتخابات گیلان خبر داد و تصریح کرد: مردم ایران در طول ۴۴ سال گذشته همواره ثابت کرده اند که آگاه و بصیر هستند و به تکلیف شرکت در انتخابات عمل می کنند و امیدواریم در اسفندماه سال جاری بار دیگر شاهد حضور حداکثری ملت پای صندوق های رای باشیم.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *