مراسم چهلم آرمیتا گراوند برگزار شد

به رغم موج سواری رسانه‌های معاند برای بهره برداری های سیاسی و منفعت طلبی از برگزاری آیین چهلمین روز درگذشت «آرمیتا گراوند»، نه تنها هیچ خبری از حصارکشی دور مزار و سر دادن شعارهای هنجارشکنانه نبود بلکه این مراسم در کمال آرامش برگزار شد و خانواده و آشنایان آن مرحومه با همان شیوه مرسوم و سنتی خود به سوگواری پرداختند.

به گزارش مجله خبری تپور؛ چهلمین روز از درگذشت آرمیتا گراوند دختر دانش آموز تهرانی که اوایل مهر امسال هنگام عزیمت به مدرسه در ایستگاه مترو میدان شهدا دچار افت فشار و بیهوشی شده و مدتی بعد در بیمارستان جان باخت، عصر چهارشنبه از ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه با حضور حدود ۱۰۰ نفر در فضایی آرام و بدون حاشیه خاصی بر سر مزار او در قطعه ۷۹ بهشت زهرا (س) با حضور پدر و مادر، بستگان و آشنایان برگزار شد.

به رغم موج سواری و دعوت برخی رسانه‌های معاند از مردم برای شرکت در این مراسم و استفاده سیاسی از آن، هیچ خبری از تجمع و یا حضور اشخاص غیر مرتبط در این مراسم دیده نشد.

آرمیتا صبح ۹ مهر ماه در حالیکه به همراه دوستان خود قصد ورود به داخل واگن قطار مترو در ایستگاه شهدا را داشت، ناگهان با افت فشار مواجه و با برهم خوردن تعادلش، از پشت سر به لبه بیرونی ایستگاه برخورد و مصدوم شد.

شدت برخورد به حدی بود که وی برای دقایقی دچار ایست قلبی شد و پس از تلاش امدادی چند نفر از شهروندان، کارکنان مترو و عوامل اورژانس، برای ادامه درمان به نزدیک ترین بیمارستان تخصصی اعزام شد.

بر اساس نظریه رسمی پزشکان آرمیتا گراوند پس از افت ناگهانی فشار خون، دچار سقوط، ضربه به مغز و به دنبال آن تشنج مداوم، کاهش اکسیژن رسانی مغزی و ادم مغزی شده است.

آرمیتا برغم تلاش پزشکان پس از گذشت ۲۸ روز در ۶ آبان ماه درگذشت.

 

منبع ایرنا

انتهای خبر/ ۱۳۰۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *