مدیرکل راه‌آهن شمال ۲ با اشاره به افزایش مبادلات ریلی پایانه آستارا، گفت: از ابتدای اسفند ماه امسال قریب به ۶۴۵ هزار تن کالا در پایانه ریلی آستارا با کشور آذربایجان مبادله شد.

به گزارش مجله خبری تپور؛ غلامحسین ولدی با اشاره به عملکرد پایانه مرزی آستارا از ابتدای سال تاکنون، اظهار کرد: از ابتدای اسفند ماه امسال قریب به ۶۴۵ هزار تن کالا در پایانه ریلی آستارا با کشور همجوار آذربایجان مبادله شده که نسبت به رقم ۵۰۱ هزار و ۷۹۷ تن در مدت مشابه سال گذشته، بیش از ۲۸ درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به افزایش صادرات، واردات و ترانزیت بار در پایانه مرزی آستارا، افزود: میزان واردات ریلی کالا در ۱۱ ماهه امسال ۲۰۶ هزار و ۳۷۹ تن بوده است.

مدیرکل راه‌آهن شمال۲ گفت: این رقم نسبت به عدد ۱۳۰ هزار و ۳۰۷ تن در مدت مشابه سال گذشته، حدود ۵۸ درصد افزایش داشته است.

ولدی درباره صادرات از این پایانه ریلی، خاطرنشان کرد: در ۱۱ ماه نخست سال جاری بیش از ۱۶۷ هزار تن کالا از پایانه ریلی آستارا صادر شده و حدود ۲۷۰ هزار تن کالا نیز ترانزیت شد.

مرکبات و انواع میوه، سیمان، مواد شیمیایی، کاشی و مواد غذایی عمده کالاهای صادراتی هستند که از طریق این خط ریلی به کشور آذربایجان حمل شده‌اند و چوب، الوار، پنبه، کاغذ ، غلات و غیره نیز مهمترین کالاهای ترانزیتی و وارداتی است.

انتهای خبر/ ۱۳۰۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *