شهرداری لاهیجان در اقدامی جالب اقدام به نقاشی تصاویر قدیمی این شهر روی دیوارهای شهری کرد.

به گزارش مجله خبری تپور؛ رضا زنده دل شهردار لاهیجان امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شهرداری لاهیجان به منظور سر زندگی در فضای شهری در ادامه نقاشی دیوارها و کافوها این بار به منظور نشان دادن هویت شهری به دیوارنگاری لاهیجان قدیم تا امروز پرداخت.

به گفته شهردار لاهیجان این پروژه شامل ۱۸ نقاشی سیاه و سفید از تصاویر قدیم لاهیجان و ۱۳ نقاشی رنگی از لاهیجان امروز در نبش میدان دکتر حشمت توسط سپیده مرزبان پور مقدم و سیدبهرام میرشفائی از هنرمندان لاهیجی با نظارت معاونت خدمات شهری و واحد سیما، منظر و فضای سبز اجرا شده است.

وی با بیان اینکه زندگی شهرنشینی امروز با همه پیشرفت ها و شلوغی ها نیازمند آرامش دهی به شهروندان است، گفت: مدیریت شهری لاهیجان در طول سالهای گذشته با هدف زیباسازی منظر شهری اقدام به نقاشی دیوارها و کافوها کرد که مورد استقبال شهروندان قرار گرفت.

به گفته زنده دل سال گذشته نیز همزمان با تولد استاد حسین محجوبی نقاش و معمار برجسته لاهیجانی آثار این هنرمند با عنوان «یک شهر، یک گالری» توسط شهرداری بر روی تمام استند های شهری در معرض دید علاقه مندان هنر قرار گرفت و شهروندان و مسافران از آثار ایشان در یک گالری به وسعت شهر لاهیجان که زادگاه این هنرمند توانا می باشد بازدید کردند.

وی با اذعان به اینکه لاهیجان شهری با پیشینه پربار فرهنگی است، گفت مدیریت شهری با اجرای برنامه های فرهنگی و معرفی مفاخر تمام تلاش خود را برای حفظ و ارتقای جایگاه فرهنگی این شهر بکار خواهد بست.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *