مدیرکل شیلات گیلان با تاکید بر لزوم برخورد با سوداگران و صیادان غیرمجاز گفت: صید غیر مجاز دست درازی به سفره صیادان قانونی و دارای مجوز است.

به گزارش مجله خبری تپور؛ کورش خلیلی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: گیلان در حوزه تولیدات شیلاتی سرآمد استان‌های شمال کشور است و از این ظرفیت بزرگ باید بهترین نحو بهره گرفت.

وی با تاکید بر لزوم برخورد با سوداگران و صیادان غیرمجاز سواحل گیلان افزود: از اصلی ترین وظایف حاکمیتی شیلات باز سازی و حفاظت از ذخایر آبزیان است و در این راستا با هیچ کسی تعارف نداریم.

مدیرکل شیلات گیلان با بیان اینکه استمرار شغل و حرفه صیادی از اولویت‌های اصلی و اساسی در مدیریت صید و صیادی است، گفت: اجازه تعدی به ماهیان دریایی توسط افراد خارج از خانواده بزرگ شیلات را نمی‌دهیم.

خلیلی با بیان اینکه صیادان مقید به قوانین مورد حمایت ویژه شیلات هستند، اضافه کرد: برخورد شیلات با افراد غیر مجاز در برداشت ماهیان دریایی استان برابر قانون حفاظت از منابع آبزی کشور پیوسته و مستمر خواهد بود.

وی با اشاره به داده آماری اشتغال در نوار ساحلی گیلان، افزود: در نوار ساحلی گیلان ۴۶ تعاونی صیادی با اشتغال تقریبی ۴ هزار نفر از آستارا تا چابکسر در فصل صید ماهیان استخوانی که از مهرماه شروع می‌شود مشغول به فعالیت هستند.

مدیرکل شیلات گیلان با بیان اینکه فعالیت افراد غیر مجاز در خارج از فصل صید دست درازی به سفره صیادان قانونی و دارای مجوز است، گفت: طبق قانون با صیادان غیرمجاز در سواحل گیلان برخورد می‌شود.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *