مدیرکل شیلات گیلان از اعمال طرح تشویقی برای برخی از شرکت‌های تعاونی پره‌های صیادی خبر داد و گفت: درسال جاری پره‌های صیادی که به حفظ بازسازی ذخایر کمک کردند تشویق می‌شوند و پنج روز زودتر یعنی ۲۰ مهرماه می‌توانند تورهای خود را در دریای خزر پهن کنند.

کوروش خلیلی مدیرکل شیلات گیلان صبح امروز در گفت‌وگوی خبری سیمای مرکز گیلان با بیان اینکه تمامی تمهیدات برای آغاز صیدماهی در دریای خزر اتخاذ شده است، اظهار کرد: هرساله بخش قابل توجهی از مردم گیلان منتظر آغاز صید ماهی هستند تا از این طریق برای خانوار خود امرار معاش کنند.

وی با اشاره به آغاز صید ماهی از ۲۵ مهرماه در دریای خزر گفت: طبق روال سالیان گذشته صید انواع ماهی استخوانی از ۲۵ مهرماه آغاز و تا اواسط فروردین‌ماه ادامه‌دار است.

مدیرکل شیلات گیلان از اعمال طرح تشویقی برای برخی از شرکت‌های تعاونی پره‌های صیادی خبر داد و افزود: در سال جاری پره‌های صیادی که به حفظ بازسازی ذخایر کمک کردند تشویق می‌شوند و پنج روز زودتر یعنی ۲۰ مهرماه می‌توانند تورهای خود را در دریای خزر پهن کنند.

خلیلی با تأکید بر لزوم توجه به ارائه خدمات مناسب به شرکت‌های پره صیادی در گیلان بیان کرد: در این استان ۴۶ شرکت پره‌ صیادی وجود دارد که برای چهار هزار و ۲۰۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *