خبری که بعدازظهر امروز در فضای مجازی مبنی بر تغییر شیوه عرضه و سهمیه بنزین منتشر شد، بخشی از یک خبر قدیمی بود که دی‌ماه ۱۴۰۰ منتشر شده است؛ در این‌باره رسانه دولت تغییر شیوه اختصاص سهمیه بنزین را تکذیب کرد.

به گزارش مجله خبری تپور؛  ‌بعدازظهر امروز‌ کانال‌های پیام‌رسان‌ برخی رسانه‌ها با انتشار خبری که مربوط به ۶ دی ۱۴۰۰ است از قول وزیر نفت مدعی شدند که شیوه تخصیص بنزین از خودرو به شخص تغییر کرده و به ازای هر کدملی ۱۵ لیتر بنزین ۱۵۰۰ تومانی تخصیص داده می‌شود؛ در حالی که این خبر صحت ندارد و بازنشر‌ آن در برخی کانال‌ها بدون صحت‌سنجی منبع و اصالت خبر انجام شده بود.

در خصوص تغییر شیوه تخصیص بنزین، در کمیسیون تلفیق مجلس بندی در برنامه هفتم گنجانده شده بود که امروز در جریان بررسی برنامه هفتم در صحن مجلس شورای اسلامی، بند مذکور نیز حذف شد.

ط‌بق اعلام رسانه دولت،‌ خبر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر «اختصاص ۱۵ لیتر بنزین ۱۵۰۰ تومانی به هر کارت‌ ملی» بخشی از یک خبر قدیمی است که در دی ماه ۱۴۰۰ منتشر شده بود و وزیر نفت هیچ گفت‌وگویی با محوریت بنزین نداشته و طرح این خبر اشتباهی از سوی یکی از رسانه‌های کشور بوده است.

‌لحظاتی پیش خبر اختصاص ۱۵ لیتر بنزین ۱۵۰۰ تومانی به هر کارت‌ ملی به نقل از کانال تلگرامی یکی از رسانه‌های رسمی ‌منتشر‌ و در آن به نقل از وزیر نفت عنوان شد که به تمامی افراد چه صاحب خودرو باشند یا نه و یک‌سال در ایران اقامت داشته باشند، برحسب کارت ملی ۱۵ لیتر بنزین ۱۵۰۰ تومانی تعلق می‌گیرد؛ این خبر دقایقی بعد از کانال این رسانه حذف شد‌ اما خبر در برخی کانال‌ها بازنشر یافت.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *