شهردار رشت با اشاره به پیشرفت ۷۵ درصدی پروژه لندفیل سراوان گفت: ۸۰ میلیارد برای بهسازی سراوان تاکنون هزینه شده است.

رحیم شوقی شهردار رشت درحاشیه کارگروه مدیریت پسماند استان گیلا نرد گفت‌گو با خبرنگار مجله خبری تپور اظهار کرد:  پروژه بهسازی لندفیل سراوان که از اواخر آبان ماه شروع شد به رغم اینکه ابتدای سال حدود ۴۰ روز متوقف بود، با تلاش و کوشش همکاران شهرداری و حمایت‌های استانداری و دستگاه قضایی و نظارت خوب اعضای شورا هم اکنون  ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص دیواره‌کشی در سراوان گفت: دیوار خاکی مسلح به ارتفاع ۹متر و به طول ۳۰۰ متر و چهار پشته خاکی به ارتفاع ۱۰ متر در سراوان تا کنون اجرا شده که سبب کاور شدن قسمت‌های زیادی از بخش‌‌های  شمالی و غربی مدفن زباله ها در لندفیل شده و جلوی رانش های آتی را خواهد گرفت.

به گفته شهردار رشت، برای بهسازی لندفیل سراوان در یکسال گذشته ۸۰ میلیارد تومان از منابع مختلف هزینه شده است.

وی با تاکید بر لزوم توجه به عدم ورود شیرابه به سمت آب‌های سطحی افزود:  قرار است کل منطقه که مساحت آن بالغ بر ۲۱ هکتار می‌باشد به شکل کامل پوشانده شود تا بدین وسیله از نفوذ شیرابه به سمت اراضی و آب‌های سطحی و زیرسطحی جلوگیری به عمل آید.

شوقی با بیان اینکه تلاش‌ها برای ساماندهی لندفیل با قدرت در حد  انجام است، تصریح کرد: سم پاشی مداوم، ایجاد چاههای خروج گاز و اجرای سیستم های مختلف زهکشی شیرابه در نقاط مختلف صحن و پایین دست لندفیل، ساماندهی زباله‌های دپو شده، ممانعت از ریزش زباله‌ها از دیگر عملیات اجرای پروژه‌ بهسازی لندفیل سراوان محسوب می‌شود.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *