مدیر کل شیلات گیلان از شناسایی پنج نقطه مناسب برای جایگذاری قفس ماهی در دریای خزر خبر داد و گفت: پنج نقطه مناسب برای جاگذاری قفس پرورش ماهی در دریای خزر شناسایی شده است.

به گزارش مجله خبری تپور؛ کوروش خلیلی مدیر کل شیلات گیلان با بیان اینکه پنج نقطه مناسب برای جاگذاری قفس پرورش ماهی در دریای خزر شناسایی شده است، اظهار کرد: با راه اندازی و بهره برداری از هر کدام از این سایت‌های پرورش ماهی در قفس، ظرفیت تولید ماهی در گیلان پنج تا ۱۰ هزار تن افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه گیلان حدود ۳۰۰ کیلومتر نوار ساحلی دارد و دارای ظرفیت خوبی برای پرورش ماهی در قفس است، افزود: سال گذشته ۵۰ تن ماهی در قفس از نوع خاویاری در استان تولید شد.

مدیر کل شیلات گیلان ظرفیت اسمی پرورش ماهی در قفس استان را ۷۵ هزار و ۵۰۰ تن ماهی عنوان کرد و گفت: در ۲۷ هزار هکتار پهنه آبی گیلان قفس‌های پرورش ماهی در ۱۲ منطقه، هفت سایت پشتیبان وجود دارد.

خلیلی با بیان اینکه در حال حاضر عمده گونه رایج پرورشی در قفس‌ها بیشتر گونه ماهی قزل آلاست گفت: سایر گونه‌های از جمله ماهی آزاد، خاویاری و سوف هم که توجیه اقتصادی دارد، به زودی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به توان گیلان در تولید ماهی در قفس افزود: توسعه این صنعت و نیز افزایش رغبت بهره برداران، مستلزم برنامه ریزی، حمایت و ایجاد زمینه‌های صادرات این محصول به بازار‌های هدف است.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *