به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان، سیلاب‌های اخیر در غرب استان به تاسیسات گردشگری و بناهای تاریخی این منطقه آسیب جدی وارد نکرده است.

به گزارش مجله خبری تپور؛ ولی جهانی مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان اظهار کرد: طی بارش های اخیر در غرب گیلان بویژه شهرستان آستارا، به بناهای تاریخی و تاسیسات گردشگری وابسته به این اداره کل آسیب جدی وارد نیامده است.

جهانی با اشاره به پایش‌های میدانی و بررسی‌های صورت گرفته در شهرستان‌هایی چون آستارا، تالش، ماسال، رضوانشهر، فومن و شفت گفت : تنها در شهرستان آستارا به تعدادی از تاسیسات گردشگری آسیب جزئی و یک واحد بوم گردی آسیب بیشتری وارد شده است که پیگیری جبران خسارات از مراجع مرتبط در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه همچنین به محوطه‌ها و بناهای تاریخی تحت حفاظت اداره کل آسیبی وارد نیامده است گفت: سرکشی‌های مستمر به منظور بررسی وضعیت اماکن مذکور و همچنین انجام اقدامات حفاظتی و مراقبتی ادامه دارد.

جهانی از مردم و دوستداران میراث فرهنگی درخواست کرد تا در صورت مشاهده هرگونه صدمه و آسیب به بناهای تاریخی موضوع را به نزدیک ترین واحد میراث فرهنگی در شهرستان‌های استان اطلاع رسانی نمایند تا اقدام لازم در آن خصوص هر چه سریع تر انجام شود.

۵ هزار و ۲۰۰ اثر تاریخی در گیلان شناسایی شده که یک هزار و ۲۳۵ اثر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *