سیل به آستارا باز می‌گردد؟

فرماندار آستارا با اشاره به پیش بینی هواشناسی و فعالیت سامانه بارشی برای روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه و هشدار نارنجی درخصوص بارش باران و احتمال جاری شدن سیل از اعضای ستاد مدیریت بحران و مردم این شهرستان خواست برای مقابله با حوادث احتمالی آماده باشند.

به گزارش مجله خبری تپور؛ ستاد مدیریت بحران آستارا برای آمادگی مقابله با مشکلات احتمالی ناشی از بارش باران که از غروب سه شنبه جاری تا صبح جمعه ادامه خواهد داشت، تشکیل جلسه داده و با توجه به اعلام هشدار سطح نارنجی هواشناسی استان گیلان در پی احتمال وقوع سیل و ایجاد خسارت، اعضای ستادااد مدیریت بحران این شهرستان مرزنشین استان گیلان به حالت آماده باش درآمدند.

فرماندار آستارا عصر امروز در جلسه ستاد بحران این شهرستان از مردم و دستگاه های اجرایی خواست هشدارها و توصیه‌ها را جدی بگیرند و اظهار کرد: به منظور اتخاذ تمهیدات لازم برای مقابله با حوادث احتمالی و جاری شدن سیل از دستگاه‌های اجرایی از جمله شهرداری ها درخواست می شود برای مقابله با هر گونه حادثه آماده باشند.

محمدرضا شهاب زاده با اشاره به پیش بینی بارش ۸۰ تا ۱۲۰ میلی متری، تصریح کرد: همه مناطق شهری و روستایی نیز نسبت به پاکسازی کانال ها و جوی های آب برای جلوگیری از انسداد جریان طبیعی روان آب ها و ایجاد آبگرفتگی از هم اکنون اقدام کنند.

وی همچنین به مردم توصیه کرد: با توجه به هشدار نارنجی هواشناسی استان گیلان مبنی بر وزش باد، رعد و برق و تقویت سامانه بارشی پاییزی که در ارتفاعات با برف همراه خواهد بود و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت، جدا از حاشیه رودخانه‌ها، کانال های آب و نقاط حادثه خیز فاصله بگیرید.

به گزارش ایسنا، شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۵ هزار نفر جمعیت، در شمال غربی استان گیلان و مرز کشور جمهوری آذربایجان واقع شده و از مناطق پر بارش جمهوری اسلامی ایران است.

منبع ایسنا

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *