سقوط قیمت طلا ادامه دارد

قیمت هر اونس طلا امروز چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۲ به ۱۹۱۱ دلار و ۱۵ سنت رسید.

به گزارش مجله خبری تپور؛ در بازار‌های جهانی امروز چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۲ در پی افزایش ارزش دلار و انتظار مردم آمریکا برای کاهش نرخ تورم قیمت طلا با ریزش مواجه شد.

احتمال تورم بالا در آمریکا و ادامه روند افزایش نرخ بهره همچنان بالاست و فشار بیشتری بر قیمت طلا در ماه‌های آینده وارد می‌کند. این شرایط قیمت طلا را طی یک سال گذشته هم تحت تاثیر قرار داده بود. بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۳ درصد کاهش به ۱۹۱۱ دلار و ۱۵ سنت رسید.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره امروز با ۰.۸۲ درصد کاهش به ۲۳ دلار و ۲۱ سنت رسید و پلاتین با ۰.۳۷ درصد کاهش ۹۰۹ دلار و ۵۶ سنت معامله می‌شود.

تمرکز سرمایه‌گذاران در حال حاضر بر گزارش شاخص قیمت مصرف کننده در آمریکا در ماه اوت است. پیش بینی می‌شود قیمت‌ها در این کشور سریع‌تر از ماه گذشته افزایش یافته باشند؛ بنابراین تورم در آمریکا در بحبوحه بالا رفتن هزینه سوخت افزایش یافته است.

در حالی که تا حد زیادی انتظار می‌رود فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را در اجلاس ماه سپتامبر ثابت نگه دارد، اما تورم بالا می‌تواند باعث اتخاذ سیاست‌های سختگیرانه‌تری از سوی این بانک شود. بانک مرکزی آمریکا احتمالاً نرخ بهره را تا اواسط سال آینده میلادی در حدود رکورد ۲۰ ساله نگه می‌دارد.

این سناریو دورنمای بازار طلا را تیره می‌کند، چون نرخ بالای بهره ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا را هم افزایش می‌دهد. پایین آمدن احتمال رکود در آمریکا هم تمایل به طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن را پایین آورده است.

قیمت اونس طلا

قیمت لحظه‌ای: ۱,۹۱۰.۹۷ دلار

بیشترین: ۱,۹۱۳.۷۴ دلار

کمترین: ۱,۹۰۸.۲۸ دلار

تغییر روزانه: ۹.۵۴ دلار

تغییر هفتگی: ۰.۴۴ درصد کاهش

تغییر ماهانه: ۰.۱۷ درصد کاهش

تغییر سه ماهه: ۱.۶۷ درصد کاهش

تغییر شش ماهه: ۰.۳۸ درصد کاهش

تغییر یکساله: ۱۲.۷۵ درصد کاهش

منبع نبض بازار

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *