رئیس‌جمهور، گفت: هیچ گروه مسلحی در نزدیکی مرز ایران حق داشتن سلاح ندارد و اجازه نخواهیم داد هیچ گروه تجزیه‌طلبی در نقاط مرزی یا داخل اقلیم یا هر جای دیگر علیه ایران فتنه کنند.

به گزارش مجله خبری تپور؛ آیت الله سید ابراهیم‌ رئیسی، رئیس‌جمهور در آغاز مراسم هفته دفاع مقدس با اشاره به اینکه دفاع مقدس جلوه‌های به یاد ماندنی و درس‌های بسیاری داشت، تصریح کرد: جلوه خدا باوری، اخلاص، برای خدا عمل کردن و برای خدا ایستادگی کردن از ویژگی‌های دفاع مقدس بود.

وی بیان‌کرد: حضور بانوان، مادران و همسرانی که فرزندان و دلبندان خود را به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل بدرقه می‌کردند، از جلوه های دفاع مقدس بود.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی با بیان اینکه خداباوری را در نیروهایی که روحیه خستگی ناپذیر برای دفاع از وطن و دین داشتند و به پیام ولی خود لبیک گفتند مشاهده کردیم، خاطرنشان کرد: دفاع مقدس جلوه مردم باوری بود و نیروهای مسلح از مردم و با مردم و در کنار هستند. همچنین مردم دوست‌دار نیروهای مسلح هستند زیرا در تمامی سختی ها نیروهای های مسلح در صحنه و در کنار مردم حضور دارند، و سپاه و ارتش در هر کوی و برزنی حاضرند. نیروهای فراجا حافظ امنیت مردم و مرز ها هستند.

رییس جمهور با اشاره به روحیه مردم داری نیروهای مسلح عنوان کرد: در دفاع مقدس مردم در کنار نیروهای مسلح جبهه ها را اداره کردند. مردم پشتیبان اصلی نیروهای مسلح هستند.

وی خود باوری را از جلوه های اصلی دفاع مقدس دانست و گفت: بسیاری از تحریم‌ها و تهدیدها نمی‌گذاشت نیروی مسلح مجهز به سلاح پیشرفته و مورد نیاز شود ولی با هدایت مقتدای بصیرت آفرین رهبرانقلاب به سلاح های پیشرفته مجهز شدند و صنایع دفاعی و نظامی را بازسازی کردند.

رئیس جمهور با اشاره به خود کفایی نیروهای مسلح در صنعت دفاعی و نظامی بیان کرد: از یک واردکننده و انبارکننده سلاح‌های دیگران به یک‌تولید کننده و صادر کننده سلاح تبدیل شده ایم.‌ توانایی نیروهای مسلح مورد اقرار منطقه و شاید هم دنیا است و معتقدند توانایی دفاعی نیروهای مسلح جمهوری‌اسلامی از جهت مهارت و آموزش و تجهیزات و سلاح های پیشرفته بسیار بالا است.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی بیان‌کرد:خلع سلاح نیروهای تجزیه طلب در اطراف مرزهای جمهوری اسلامی ایران، حرکت مثبتی است که دولت عراق آغاز کرده است. هیچ گروه تجزیه‌طلبی در نزدیکی مرزهای ایران اجازه داشتن سلاح و فتنه علیه جمهوری اسلامی نخواهد داشت.

وی تاکید کرد: حصول اطمینان از خلع سلاح گروه‎‌های غیرقانونی در اطراف مرزهای ما لازم است. عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی برای این رژیم امنیت ساز نخواهد بود.

رییس جمهور یکی از جلوه های اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی را نیروهای مقتدر مسلح، ارتش، بسیج، سپاه و فراجا دانست و تاکید کرد: این از جلوه های عزت جمهوری اسلامی است. در عرصه های دیگر، جمهور اسلامی با نیروی توانمند مسلح توانسته تلاش کند و به موفقیت دست یابد. همچنان که در جمهوری اسلامی از موشک فتاح و پهپاد مهاجر ۱۰ رونمایی می شود در کنار آن ایران به عضویت ائتلاف های منطقه ای و جهانی در آمده و برای رشد تولید و رشد اقتصادی در کشور تلاش می کند. ایران در تمامی عرصه ها فعال است و در حوزه علم و فناوری در منطقه و جهان حرف برای گفتن دارد.

وی با اشاره به اینکه به برکت نظام جوانان توانسته‌اند به موفقیت‌های زیادی دست یابند، تاکید کرد: ملت ایران می خواهد استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی را به عنوان یک مدل از حمکرانی به جهان عرضه می کند.

آیت الله رییسی یادآور شد: پروژه و طرح دشمن برای منزوی کردن‌ جمهوری اسلامی و مایوس کردن مردم شکست خورده است. اینها به علت اقتدار و ایستادگی نیروهای مسلح و مردم است.

رئیس جمهور اظهار کرد: می توان در دل مردم جای گرفت و از کشور و نظام و مردم دفاع کرد و مقتدرانه در مقابل دشمن ایستادگی کرد و به مردم منطقه آموخت که امروز راه مقاومت و ایستادگی است و آنچه دشمن را وادار به عقب نشینی می کند مقاومت است نه تسلیم و تزلزل.

وی با بیان اینکه حضور نیروهای جمهوری اسلامی در خلیج فارس و منطقه امنیت ساز است خاطر نشان کرد: اما حضور نیروهای بیگانه مردم منطقه را نگران و امنیت را خدشه دار می کند و این بزرگترین مشکل منطقه است.

آیت الله رییسی با اشاره به اتحاد نیروهای مسلح تصریح کرد: تصور کردند ایران با اعمال تحریم متوقف می شود ولی یک نمونه و نماد از آنکه تهدید و تحریم تبدیل به فرصت شد نیروهای مسلح هستند.امروز شعار ما اتحاد سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی و بسیج و فراجا و نیروهای مسلح و مردم است، این امتداد راهبردی جمهوری اسلامی در منطقه و جهان است.

رییس جمهور گفت: تاکید می‌کنیم حفظ حقوق ارامنه یک ضرورت است به نحوی که امنیت و حقوق ارامنه باید در منطقه  و وضعیت مرز ها حفظ شود.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی با بیان اینکه دولت در تمامی عرصه ها خود را موظف به مساعدت به نیروهای مسلح میداند، متذکر شد: نیروهای مسلح سرمایه های بی بدیل کشور هستند. سیاست همسایگی همواره مورد تاکید دولت است.

وی از جلوه های سیاست همسایگی را همکاری دفاعی امنیتی و نظامی کشورها دانست و عنوان کرد: نیروهای مسلح با تمامی کشور های منطقه برای اعتماد سازی و  اطمینان بخشی آماده همکاری بوده و هستند تا با همکاری یکدیگر خلیج فارس و منطقه را از حضور بیگانگان بی نیاز کنند. امنیت منطقه به دست نیروهای مسلح منطقه حفظ خواهد شد. حضور بیگانگان مشکل ساز است. در منطقه شاهد حضور مقتدر نیروهای مسلح هستیم تا از هرگونه تغییر در ژئوپلتیک منطقه و تغییر مرزها جلوگیری کنند.

انتهای خبر/۱۳۰۱