نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی گفت که در صورتی که جلوی واردات برنج و چای گرفته شود، کشاورزان می‌توانند نیاز داخلی کشور را تامین کنند.

به گزارش مجله خبری تپور، کاظم دلخوش در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با تاکید بر لزوم توجه به وضعیت کشاورزان چنین عنوان کرد: مصرف برنج در کشور سه میلیون و ۲۰۰ هزار تن است که دو میلیون و ۳۰۰ هزار تن آن را کشاورزها تولید می‌کنند در این شرایط حدود سه میلیون تن برنج به کشور وارد می‌شود که نتیجه آن نابودی کشاورز است.

وی با تاکید بر اینکه باید جلوی واردات برنج گرفته شود، گفت: در زمینه چای هم، مصرف کشور ۸۰ هزار تن است که چای‌کاران ۳۰ هزار تن چای می‌کارند پس به ۵۰ هزار تن واردات نیاز داریم.

وی در ادامه مدعی شد: فقط یک نفر در کشور ۱۰۹ هزار و ۷۰۰ کیلو چای وارد کرده که این خیانت به کشاورزی و اقتصاد کشور است. این اتفاقات در بخش‌های دیگر همچون گندم، میوه‌جات و محصولات دیگر رخ داده که باید جلوی آن گرفته شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در صورتی که جلوی واردات برنج و چای گرفته شود، کشاورزان می‌توانند نیاز داخلی کشور را تامین کنند.

دلخوش در ادامه با اشتباه خواندن گزارش رییس برنامه و بودجه درباره قیر خواستار رسیدگی این موضوع توسط هیات رییسه مجلس شد.

وی با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه اش، گفت: پرسنل آب و فاضلاب استان گیلان و برخی دیگر استان‌ها هفت ماه است که حقوق دریافت نکردند؛ مجلس به ویژه کمیسیون اصل ۹۰ پیگیری کند.

دلخوش، قطع برق را بدون برنامه دانست و گفت: قطع یک‌باره برق کارخانه ها را با مشکل مواجه می کند.

وی در پایان خواستار تعیین تکلیف وضعیت نیروهای شرکتی شد.

منبع ایسنا

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *