اقدام قاطعی با مسؤولان متخلف نشده است

خطیب جمعه بندرانزلی: با این شعارها نه روح آن ملعون شاد می‌شود نه نظام ساقط!

امام‌جمعه بندرانزلی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه این شهر به اتفاقات دیدار تیم ملوان بندرانزلی در هفته نخست لیگ برتر، تخلفات برخی مسؤولان و انتخاب شهردار مطالبی اشاره کرد و خواستار پیگیری دستگاه‌های نظارتی و قضایی شد.

به گزارش مجله خبری تپور؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید عبدالجواد شمس‌الدین امام‌جمعه بندرانزلی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان با اشاره به دیدار کارکنان و خانواده‌های ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با مقام معظم رهبری، اظهار کرد: معظم له در این دیدار هم از این عزیزان تقدیر و تشکر کردند و هم بسیار برجسته و جامع اهمیت، دستاورد و ویژگی‌های این مأموریت را تبیین کردند.

شمس‌الدین با بیان اینکه این دریانوردی به‌عنوان یک افتخار در عرصه اقتدار نظامی اسلامی بوده که آثار فراوانی در ابعاد سیاسی، اقتصادی و نظامی دارد، افزود: از حیث توان فنی و دستاوردهای نظامی هم یک برگ زرین دیگری از کارآمدی و اقتدار روزافزون نظام اسلامی به تمام دنیا نشان داده و کسی هم نتوانسته نسبت به این عظمت و اهمیت این کار بزرگ خدشه‌ای وارد کنند درحالی‌که دشمنان ما همواره مترصد هستند هرجایی که می‌توانند اشکال و ایرادی در کار نظام اسلامی وارد کنند.

خطیب جمعه بندرانزلی با اشاره به اینکه اگر دشمنان جایی اخبار منفی منتشر کردند از روی نگرانی نسبت به اقتداری که نظام اسلامی پیدا کرده است، گفت: بالاخره نظام اسلامی توانسته سلطه مستکبرین و آمریکا را در هر نقطه‌ای از آبراه‌های دنیا از بین ببرد و آنجا حضور پیدا کرده و هیمنه استکبار جهانی شکسته شده و آن‌ها خیلی هم ناراحتند.

شمس‌الدین با اشاره به موفقیت دستگاه دیپلماسی عزتمندانه برخلاف دولت عبرت و دیپلماسی ذلت در آن دولت، بیان کرد: دستگاه دیپلماسی عزتمندانه توانست آنچه برای پیشبرد امور کشور طراحی و برنامه‌ریزی کردند را در ابعاد سیاسی و بین‌المللی و اقتصادی با انعقاد قراردادها، تفاهم‌نامه‌ها، مراودات و رفت و آمدهایی که توسط رئیس‌جمهور محترم، برخی وزرا و هیئت‌های مختلف انجام شده در مسیر صحیحی پیش‌ ببرند.

خطیب جمعه بندرانزلی تصریح کرد: در روزهای اخیر هم با همین روش عزتمندانه توانستند پول‌های بلوکه شده ایران در کره جنوبی را آزاد کنند و اخذ تعهد لازم در آمریکا برای عدم کارشکنی و ایجاد مانع گرفته شده‌ است و آزادی زندانیان ایرانی در آمریکا که به اتهام واهی نقض تحریم‌ها بازداشت شده‌اند در قبال افراد دوتابعیتی مدنظر آمریکا تبادل می‌شوند البته افراد مدنظر آمریکا پس از آزادشدن دلارها و رسیدن به ایران آزاد خواهند شد.

امام‌جمعه بندرانزلی افزود: این نوع موفقیت‌ها در کنار اوضاع نابسامان سرزمین‌های اشغالی و سالروز پیروزی مقتدرانه حزب‌الله در جنگ ۳۳ روزه که روز مقاومت اسلامی نام‌گذاری شده قطعاً برای جبهه عناد و نفاق که دل به حمایت استکبار دوخته‌اند خوشایند نیست، لذا درصدد زنده نگه‌داشتن جو نگرانی و ناامیدی و اغتشاشات هستند که البته طرفی نخواهند بست و از این نمد کلاهی برای آن‌ها درست نخواهد شد، مردم و مسئولان همیشه باید در برابر توطئه و شرارت دشمنان و معاندین هوشیار و آماده باشند و هیچ زمانی از توطئه و شرارت و کید دشمن غافل نشوند.

شمس‌الدین بیان کرد: اولاً در خطبه گذشته راجع به بعضی رفتارهای ناشایستی که از بعضی افراد سرزده و موجب بدنامی انزلی در رسانه‌های بین‌المللی شده مطالبی عرض کردم؛ اما چون هفته گذشته صداوسیما مطالب را ضبط می‌کرد نخواستم خیلی وارد موضوع شوم؛ اما این گلایه را از مسئولین داریم که هیچ اقدام قاطعی با این متخلفین نشده است، بعضی‌ها هنوز سر کارشان هستند، بعضی‌ها هم هنوز حکمشان صادر نشده و در نوبت صدور حکم هستند! متأسفانه دشمن از این فضا علیه نظام اسلامی استفاده می‌کند‌.

خطیب جمعه بندرانزلی با اشاره به مباحث مطرح شده درباره انتخاب شهردار بندرانزلی تصریح کرد: اولاً فرایند طی شده عجیب و شبهه‌انگیز است، ثانیاً از افراد مسئله‌دار حتی دارای پرونده در حال رسیدگی نامبرده می‌شود که جای تعجب دارد و انتظار می‌رود شورای محترم فارغ از سیاسی بازی و اعمال‌نفوذ برخی افراد و سیاسیون تصمیم شایسته، شفاف و نافع برای اداره شهر داشته باشد، این فضای شبهه آلود کار را مشکل می‌کند و شهرستان را هم دچار مشکل خواهد کرد، اعضای شورا باتوجه‌به تجربیات خودشان و دیگران توجه داشته باشند که انتخاب کسانی که با اعمال‌نظر سیاسی و لابی‌گری‌ها بیایند و مسئولیت به عهده بگیرند ضرر آن بیشتر از منفعت آن است، لذا خواسته ما این است که در این مرحله توجه کنند اگر می‌خواهند شهرداری انتخاب کنند بر سر انتخاب شهردار معامله سیاسی نشود، البته دراین‌خصوص اگر بعداً لازم شد مطالبی عرض خواهم کرد.

امام‌جمعه بندرانزلی درباره اتفاقات دیدار هفته اول ملوان بندرانزلی خاطرنشان کرد: نکته دیگر که با توطئه جریان نفاق و تجزیه و سلطنت‌طلبان نیز می‌تواند مرتبط باشد، رفتار هنجارشکنانه معدودی تماشاگرنمایان تیم ملوان است که طلب شادی روح رضا قلدر که یکی از اقدامات خائنانه او بخشش مناطق سوق‌الجیشی ایران عزیز به ترکیه و افغانستان و عراق است و ۲۳ مرداد هم سالروز جدایی بحرین و بخشیدن آن توسط پهلوی دوم خائن است؛ برای چه روحش شاد؟ برای خیانت‌هایی که به کشور کرد؟ برای جنایت‌هایی که کرد؟ روحش شاد باشد برای اینکه بخشی از سرزمین ما را داد به ترکیه بخشی را به افغانستان بخشی را هم به عراق؟ همه این‌ها در تاریخ ثبت است، این شعاردهندگان و هر کسی که از خائن حمایت می‌کند او هم خائن به کشور و ملت خودش هست.

شمس‌الدین خطاب به دستگاه‌های قضایی و نظارتی بیان کرد: لذا اولاً از مسئولین انتظامی و امنیتی می‌خواهیم که با جدیت و سرعت عوامل این کار ناشایست را شناسایی و تحویل دستگاه قضایی بدهند و دستگاه قضایی هم مجازات بازدارنده‌ای برای این افراد داشته باشد و ثانیاً مسئولان باشگاه و هیئت فوتبال و کسانی که در استان و شهرستان مسئولیت دارند به وظایف خودشان عمل کنند، برگزاری مسابقه نیاز به برنامه‌ریزی، کنترل و ایجاد شرایط مناسب دارد.

خطیب جمعه بندرانزلی با تأکید بر اینکه از تماشاگران و هواداران غیرتمند واقعی ملوان که الحمدلله خیلی هم زیاد هستند می‌خواهم توجه کنند و نگذارند یک عده سودجو در آغاز لیگ جدید برای تیم چالش ایجاد کنند، بیان کرد: این تیم با زحماتی به این مرحله رسیده و اگر از همین ابتدا اگر کسانی که بدخواه شهر و این تیم و نظام اسلامی هستند ایجاد چالش کنند، باید هواداران واقعی غیرتمند و فهیم و آگاه و مؤمن مراقبت کنند و نگذارند این سوءاستفاده‌گران باعث شوند هم تیم دچار مشکل شود و هم بعدها تصمیم‌گیری شود که بازی‌های این تیم بدون تماشاگر برگزار شود، اگر کمیته انضباطی چنین تصمیمی بگیرد دودش به چشم هواداران و تیم خواهد رفت وگرنه نه روح آن ملعون با این شعارها شاد خواهد شد و نه نظام اسلامی با این شعاردادن‌ها ساقط خواهد شد.

امام‌جمعه بندرانزلی با اشاره به اخباری که درخصوص مسائل بهداشتی و محیط زیست در شهرستان منتشر شده افزود: به مردم اطمینان می‌دهم که مسئولین در استان و شهرستان پیگیر هستند و مجدانه مسئله را پیگیری می‌کنند و کارهای خوبی انجام شده و جای نگرانی نیست؛ اما در اطلاع رسانی مسئولین ما از برخی افراد فرصت طلبی که در جبهه معاندین و دشمنان ما هستند عقب هستند و این مایه تاسف ماست، فضایی ایجاد می‌کنند که کسی به مردم خبری می‌دهد که مردم را نگران و نظام را به مخفی کاری متهم می‌کند و بعدهم سوءاستفاده‌های خودشان را می‌کنند، مسئولین باید سریعاً اقداماتی که انجام داده‌اند و ملاحظاتی که مردم باید داشته باشند را باید به مردم بگویند تا دشمنان از چنین شرایطی سوءاستفاده نکنند.

شمس‌الدین در ادامه با اشاره به سالروز بازگشت سرافرازانه آزادگان عزیز به کشور، گفت: از صبر و مجاهدت این عزیزان و خانواده‌هایشان پای اسلام، انقلاب و نظام اسلامی تقدیر می‌کنیم که در شرایط سخت دوران اسارت ایستادند و دشمنان ما را مأیوس کردند از اینکه بتوانند از این عزیزان سخنی علیه نظام اسلامی و امام (ره) بشنوند.

خطیب جمعه بندرانزلی با اشاره به روز صنایع کوچک، تصریح کرد: بحث صنعت و اشتغال‌زایی بسیار مهم است و در شهرستان هم جوان‌های بدون شغل زیاد داریم که گاهی به ما مراجعه می‌کنند؛ اما نکته‌ای که وجود دارد این است که از این ظرفیت‌های اشتغال در شهرستان استفاده نمی‌شود و مسئولین محترم اظهار می‌کنند که در بعضی کارخانه‌ها و کارگاه‌ها در شهرستان امکان جذب داریم؛ اما کمتر کسی می‌آید در این کارخانه‌ها مشغول کار شوند که باید تبلیغ و اطلاع‌رسانی شود تا عزیزانی که دنبال شغل هستند از این فرصت استفاده کنند تا اشتغال مناسبی در شهرستان ایجاد شود و تولید و صنعت رونق بگیرد.

امام‌جمعه بندرانزلی همچنین با تبریک روز خبرنگار به همه تلاشگران در عرصه اطلاع رسانی خصوصاً عزیزانی که در شهرستان با جریان انقلاب و در کنار نمازجمعه هستند، گفت: امیدواریم در انجام این مسئولیت خطیر با صداقت و تاثیرگذاری مثبت موفق باشند.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *