مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه گیلان ۲۹۲ هکتار باغ خرمالو و ۲ هزار و ۲۵۰ بهره بردار دارد، گفت: پیش بینی شده ۲ هزار و ۲۵۰ باغدار گیلانی امسال بیش از ۲ هزار و ۶۷۰ تن خرمالو از باغ هایشان برداشت کنند.

به گزارش مجله خبری تپور؛ منوچهر پارسافر مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی گیلان،اظهار کرد: پیش بینی شده ۲ هزار و ۲۵۰ باغدار گیلانی امسال بیش از ۲ هزار و ۶۷۰ تن خرمالو از باغ هایشان برداشت کنند.

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه ارزش این مقدار خرمالو را ۳۲ میلیارد تومان برآورد می‌سود، گفت: بیشترین باغ‌های خرمالو در گیلان در شهرستان‌های تالش، لنگرود، آستارا، رودسر، املش و رودبار قرار دارد.

وی با بیان اینکه برداشت خرمالو تا پایان آذرماه در گیلان ادامه دارد، افزود: با توجه به شرایط آب و هوایی و اقلیم گیلان، خرمالوی گیلان از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه گیلان ۲۹۲ هکتار باغ خرمالو و ۲ هزار و ۲۵۰ بهره بردار دارد، بیان کرد: بیشتر خرمالوی تولید شده در گیلان به صورت تازه خوری استفاده می‌شود که خرمالوی تازه در بازار‌های گیلان حداقل کیلویی ۳۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

تتهای خبر/۱۳۰۱

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *