عدم اطلاع برخی از اعضای شورا نسبت به قوانین شورا

جلسه شورای شهر رشت: از بنده نادر حسینی هستم تا کار در شعب ابی‌طالب!

در جلسه شورای اسلامی شهر اعضای شورای اسلامی واکنش‌های مختلفی به صحبت‌های یکی از اعضا داشتند.

به گزارش مجله خبری تپور، محمدحسین کارگرنیا رئیس شورای اسلامی شهر رشت پیش‌ازظهر امروز در نودوششمین جلسه علنی شورا در ساختمان جلسات شورای رشت با تسلیت سالروز شهادت پیام‌آور کربلا حضرت امام سجاد (ع) اظهار کرد: امیدوارم آن امام همام و ائمه معصوم حافظ تمامی خدمتگزاران واقعی نظام باشد.

وی به ۲۱ مرداد که به نام روزحمایت از صنایع کوچک نامگذاری شده اشاره کرد و گفت: صنایع کوچک نقش مهمی در تولید و اشتغال دارد که در شهر رشت صنایع کوچک متعددی دایر و مشغول فعالیت هستند که متاسفانه به واسطه مشکلات مالی حاکم بر جامعه مدت‌هاست که با دغدغه‌های فراوانی مواجه هستند و امید داریم با حمایت دولت حاکم و همچنین نمایندگان مجلس و استاندار پر تلاش گیلان، مشکلاتشان برطرف و به دوران شکوفایی خود دست پیدا کنند.

کارگرنیا با گرامیداشت ۲۶ مرداد مصادف با سالروز ورود افتخارآفرین آزادگان غیور به میهن اسلامی تصریح کرد: رزمندگان دلاور ایران اسلامی در طول هشت سال جنگ تحمیلی به دفاع از مرزهای خاکی و آبی کشور پرداختند و برخی از این عزیزان در حین مبارزه با دشمن بعثی به اسارت درآمده و سال‌ها رنج اسارت را تحمل کردند اما حتی در طول دوران اسارت با پیروی از کاروان اسرای کربلا به تبیین صحیح دین و اهداف انقلاب پرداختند و بسیاری از این اسرای گرانقدر در این راه توسط مزدوران بعثی به فیض عظیم شهادت نائل آمدند.

عدم اطلاع برخی از اعضای شورا نسبت به قوانین شورا

رئیس شورای رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه تمامی تصمیمات شورا را بنده نمی‌گیرم، افزود: هیئت رئیسه این تصمیمات را می‌گیرد و اینکه برخی سعی دارند تمامی مباحث و تصمیم‍‌‍‌گیری‌ها را به حوزه ریاست شورا ربط دهند را به حساب بی‌اطلاعی آنان از عملکرد شورا می‌دانیم.

به گفته وی، گویا با گذشت ۲ سال از عمر شورا هنوز برخی نسبت به قوانین و عملکرد شورا بی‌اطلاع هستند و این تعجب برانگیز است.

بنده نادر حسینی هستم! 

عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه بنده نادر حسینی هستم، اظهار کرد: بنده قاری، موذن، مربی قرآن، پرسنل کمیته امداد و در حال حاضر نیز خادم مردم رشت در شورای اسلامی هستم.

نادر حسینی با بیان اینکه معتقدم یک عضو شورا باید در تمامی موضوعات ورود کند، افزود: طی ۲ سال از عمر فعالیتم هیچ انتصابی در حوزه نیروها نداشتم و ۲ راننده نیز ندارم.

وی با تاکید به اینکه ای‌کاش یک کمیته حقیقت‌یاب وجود داشت، بیان کرد: اگر فرصت‌سوزی‌هایی در شهر رقم خورد به واسطه این بود که ثبات را نمی‌خواستند ولی خب اشکال ندارد و باید بخشی از عقب‌ماندگی‌ها را جبران کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه ما حق نداریم به فردی که سی سال در بخش‌های مختلف فرهنگی خدمت کرده توهین کنیم، بیان کرد: بنده به عنوان یک طلبه از این که توهین شنیده‌ام ناراحت هستم و بنده در کنار شما چه با قلم و دیگر ابزارهایی که در اختیار دارم از صدا بلند کردن‌ها نمی‌ترسم.

حسینی با بیان اینکه در عصر غبارآلود هر شنیده‌ای را باور نکنیم، افزود: ما نباید گول صداها و هلهله‌ها را بخوریم و اگر صدای کسی بلند است باید مسؤولیت‌ها و عملکردهای خودش را بگوید.

قرآن را دست آویز خواسته‌ها و منافع شخصی نکنیم

عضو دیگر شورای رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه نباید قرآن را دست آویز خواسته‌های شخصی خودمان بکنیم، اظهار کرد: بنده هم موافق هستم که صحن شورا خانه ملت است و مطالبات را باید برای رفع مشکلات شهر و شهروندان پیگیری کنیم.

محسن سماکچی با بیان اینکه هر کسی برای خواسته‌های مردم مطالبه کند بنده همچون یک سرباز در کنارش هستم، افزود: سال گذشته پانصد میلیارد تومان بودجه برای عمران شهر رشت مصوب شده بود که فقط بیست درصد از آن هزینه شد و این ناکارآمدی به واسطه درگیری‌هایی بود که در شورا و شهرداری وجود داشت و حالا شهر به آرامش رسیده و طرح‌های و پروژه‌های بزرگی طی چند ماه اخیر در دست اجرا قرار گرفته است.

وی با تاکید به اینکه بنده صدای مردم رشت هستم، تصریح کرد: خیانت فقط این نیست که پول را از جیب مردم بیرون بکشند، بلکه وقتی به واسطه درگیری‌های و دادگاه رفتن‌ها، نمی‌توانیم مشکلات مردم را برطرف کنیم و درجا بزنیم اما همچنان برای تحقق خواسته‌ها و منافع شخصی به روی برخی از موضوعات اصرار داشته باشیم، یعنی خیانت کرده‌ایم.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه ریاست شورا با رای اعضای شورا انتخاب می‌شود، افزود: اینکه سه سال متوالی رای قاطع، فردی برای ریاست شورا انتخاب شود و بعد که منافع برخی تامین نشد از وی انتقادات نابجا کنیم هم در واقع خیانت کرده‌ایم.

سماکچی با بیان اینکه مهم این است که خادم مردم باشیم، گفت: اگر حرف من به قلب همشهریانم نشسته است، به واسطه این است که دغدغه‌هایشان را مطرح می‌کنم و ایکاش به گونه‌ای کار نکنیم که خدای ناکرده بخواهیم باور مردم را نسبت به عناوین مقدسی از جمله روحانیت و بسیجی خدشه‌دار کنیم و همه آنانی که من را می‌شناسند اطلاع دارند که بنده و خانواده‌ام از دوستداران اهل بیت و خادم اسلام بوده و هستم.

در این جلسه لایحه راه اندازی مرکز پژوهش شورای رشت بررسی شد.

راه اندازی مرکز پژوهش شورا تحمیل هزینه به بودجه شورا است

نادر حسینی عضو شورای رشت با اعتراض به راه اندازی مرکز پژوهش شورای رشت اظهار کرد: در شورا هزینه‌های همچون مشاور، راننده و غیره وجود دارد و راه اندازی مرکز پژوهش‌های شورای رشت هزینه‌ای مازاد به بودجه جاری شورا است و با این اقدام مخالف هستم.

بهره مندی از چهره‌های برتر در مرکز پژوهش‌های شورای رشت

عضو شورای اسلامی شهر رشت با اعلام موافقت با راه‌اندازی مرکز پژوهش‌های شورای رشت اظهار کرد: در موضوع پژوهش، هر اندازه اعتبار هزینه شود در واقع سرمایه‌گذاری کرده ایم.

سید حسین رضویان با بیان اینکه رئیس شورا از صبح تا پاسی از شب برای خدمت در شورا حضور دارد، افزود: نباید واقعیت‌ها را نادیده گرفت و معتقدم باید در راه‌اندازی مرکز پژوهش شورا از چهره‌های مطرح برای تحقق نتایج مطلوبتر استفاده کرد.

در شعب‌ابی‌طالب کار می‌کنیم

یکی دیگر از اعضای شورای رشت نیز در این جلسه با مخاطب قرار دادن نادر حسینی عضو دیگر شورا اظهار کرد: از کدام هزینه جاری شورا سخن می‌گویید؟

مسعود عباس نژاد با بیان اینکه ریاست شورا برای کاهش و کنترل هزینه‌ها حتی پس از ساعات اداری دستور خاموشی برق راه‌روی شورا را داده است، افزود: به واسطه حساسیت‌های رئیس شورا پیرامون هزینه‌کرد بیت‌المال ما گویا در شعب‌ابی‌طالب هستیم و وی اجازه نمی‌دهد کمترین هزینه بیهوده به بیت‌المال تحمیل شود و آن وقت نادر حسینی از هزینه‌های هنگفت جاری سخن می‌گوید که تامل برانگیز است.

وی با تاکید به اینکه راه‌اندازی مرکز پژوهش شورا، نیاز جدی است، بیان کرد: اعضای شورا که در تمامی مباحث صاحب نظر نیستند و یقینا با بهره‌مندی از نظرات مشاوران در مرکز پژوهش طرح‌ها و لوایح کارشناسانه‌تر بررسی و اجرایی می‌شود.

صحن شورا جای گروکشی‌های شخصی نیست

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای رشت نیز با مخاطب قرار دادن نادر حسینی دیگر عضو شورای رشت اظهار کرد: حقوق راننده، مشاور شورا و غیره در طول یک سال در مجموع سه میلیارد تومان است و اگر نادر حسینی مشکلی با ریاست شورا دارد نباید شأنیت شورا را زیر سوال ببرد و صحن شورا جای گروکشی‌های شخصی نیست.

اعضای شورای رشت با راه‌اندازی مرکز پژوهش‌های شورا موافقت کردند و نادر حسینی تنها عضو مخالف با راه‌اندازی مرکز پژوهش بود.

در این جلسه طرح ایجاد سامانه شفافیت مدیریت شهری رشت در صحن شورای اسلامی این شهر بررسی شد.

مخالفت عضو شورا با راه‌اندازی سامانه شفافیت مدیریت شهری رشت

نادر حسینی عضو شورای رشت با اعلام مخالفت با راه‌اندازی سامانه شفافیت مدیریت شهری رشت گفت: این طرح چون بار مالی دارد با آن مخالف هستم.

اعتراض چند شورا شورا به صحبت‌های نادر حسینی دیگر عضو شورا

صحبت‌های نادر حسینی عضو شورای شهر رشت با واکنش محسن سماکچی، مسعود عباس نژاد و سید شمس شفیعی همراه شد و محسن سماکچی با بیان اینکه این فرد به واسطه گروکشی‌های شخصی وقت شورا را بیهوده می‌گیرد و ما در این صحن داریم حق‌الجلسه می‌گیریم.

با مخالفت نادر حسینی و موافقت دیگر اعضای شورا طرح ایجاد سامانه شفافیت مدیریت شهری مورد موافقت قرار گرفت.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *