به گزارش مجله خبری تپــــــور از رشت، آئین اختتامیه سومین دوره جشنواره استانی حبیب، با حضور پدر شهید آرمان علی وردی از شهدای امنیت و هیئات مذهبی در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد استان گیلان برگزار شد.

 

 

اهل بصیرت حق را می‌شناسند و می‌فهمند چگونه در کنار حق قرار بگیرند

آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان در این مراسم با بیان اینکه در تعارض منافع  ۲ گروه حق نمی‌گویند، اظهار کزد: اگر تعارض شد یکی حق است اما شناخت حق باوران می‌تواند حق را به منصه عمل و ظهور برساند.

وی با بیان اینکه اهل بصیرت حق را می‌شناسند و می‌فهمند چگونه در کنار حق قرار بگیرند، گفت: در صدر اسلام دوران خلافت امیرالمؤمنین (ع) سخت‌ترین دوران حیات اهل بیت‌ (ع) بود چرا که ایشان از خودی‌های بی‌بصیرت و بی‌معرفت صدمه دید که اسلام راستین را عمیقانه نشناخته بودند.

 با بیان اینکه اسلام این نبود که امویان و عباسیان شناخته بودند، تصریح کرد: در دوره‌ای از تاریخ که نااهلان جًهَلَ و سَفَلَ بودند، چهره اسلام را که باید نورانی و غیورانه به تاریخ را نشان بدهند چهره زبون انسان‌های زبون را نشان داد و مردم از اسلام چیزی نیاموختند.

فلاحتی با بیان اینکه در جشنواره‌هایی مانند حبیب باید از چهره‌های ماندگار تاریخ اسلام استفاده کرد، گفت: شهید آرمان علی وردی، طلبه‌ای جوان بود که چهره‌اش در تاریخ ثبت و ضبط شد، بارگاه و مضجع این شهدا تربت شفابخش است، این‌ها قهرمانان ملی و مذهبی ما هستند.

برگزاری جشنواره‌های فرهنگی به معرفی فرهنگ ایرانی اسلامی در جامعه کمک می‌کند

اسدالله عباسی استاندار گیلان عصر امروز در اختتامیه سومین جشنواره رسانه‌ای حبیب با بیان اینکه در برگزاری مراسمات فرهنگی و هنری باید به شهدا و گسترش فرهنگ شهادت توجه شود، اظهار کرد: هنرمندانی مثل فرج الله سلحشور در قالب هنر و روایت شهادت و ایثار را به جهانیان معرفی کردند که جای تقدیر و سپاس دارد.

وی با اشاره به نقش برنامه‌های فرهنگی مثل جشنواره حبیب در اشاعه فرهنگ ایرانی اسلامی در جامعه گفت: می‌توان از طریق اجرای برنامه‌هایی مثل جشنواره رسانه‌ای حبیب به معرفی هنرمندان این استان برای نسل جدید پرداخت.

استاندار گیلان یکی  از اهداف و برنامه‌های دشمن را گسترش و نفوذ به کشور از طریق جنگ ترکیبی و نرم دانست و بیان کرد: دشمنان ایران  بی‌رحمانه‌ترین حملات‌را از طریق جنگ ترکیبی و شناختی علیه نظام مقدس جمهوری ایجاد کردند، ولی می‌توان با اجرای برنامه‌های فرهنگی تمامی توطئه‌های استکبار را خنثی کرد.

عباسی با تأکید بر معرفی هنرمندان جوان در جامعه و نسل جدید بیان کرد: در این مرز و بوم جوانان بسبار هنرمند در حوزه‌های هنری و فرهنگی وجود دارد که هر کدام دارای ایده در حل مشکلات جامعه در عرصه‌های مختلف هستند ولی بعضاً برخی از این افراد ناشناخته هستند.

رمز پیروزی تمدن نوین اسلامی در شرایط کنونی پیروزی در جنگ روایت‌هاست

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سعید مهدوی مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی گیلان نیز در این مراسم با اشاره به نقش هیئات مذهبی در جهاد تبیین اظهار کرد: تشکل‌های دینی از طریق رسانه می‌توانند روایت حق کنند.

وی با بیان اینکه اهل جهاد واقعی بسیجیان، طلاب جهادی و هیئات مذهبی هستند، گفت: وظیفه این گروه‌ها این است که فریاد بزنند و بگویند از مسیر الهی تبعیت کنید.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه جشنواره حبیب در سال اول به ارائه خدمات اجتماعی تشکل‌های دینی پرداخت، افزود: امسال با توجه به تأکیدات در بحث جهاد تبیین، یکی از گزاره‌های جشنواره سوم حبیب، حضور هیئتی‌ها در معرکه جهاد تبیین و استفاده از فضای رسانه‌ای به این منظور بود.

 مهدوی با بیان اینکه رمز پیروزی تمدن نوین اسلامی در شرایط کنونی پیروزی در جنگ روایت‌هاست، تصریح کرد:  همه ما موظفیم جهاد تبیین را جدی بگیریم، در جهاد تبیین تمام سعی خود را برای دشمن شناسی و مبارزه با دشمن اصلی خواهیم داشت، در جهاد تبیین باید دشمن را نشانه گرفت و غرض او را شناخت و از هر گونه دو قطبی‌سازی پرهیز کرد.

 

ابراهیم حاتمی‌کیا سریال حضرت موسی(ع) را تمام می‌کند

حجت‌الاسلام‌والمسلمین بصیر سلحشور فرزند مرحوم فرج‌الله سلحشور، در این مراسم با اشاره به گلایه‌مندی مرحوم فرج‌الله سلحشور اظهار کرد: پدر در نزد آیت‌الله مصباح گلایه‌مند بودند که چرا از اقدامات فرهنگی حمایت نشده و یا تحریم می‌شود اما آیت‌الله مصباح جواب ارزنده‌ای دادند.

وی با بیان اینکه برای اعتلای اسلام و امکانات هم فراهم شود در اشتباهید از حضرت آدم تا کنون اگر کسی در این راه درست حرکت کند باید شیطان جلوی او بایستد اگر این اتفاق نیفتاد باید به آن حرکت نباید چشم امید بست.

سلحشور با بیان اینکه در حرکت درست به سوی اعتلای اسلام قطعا منافقین و نفوذی‌ها خواهند بود، افزود: چنین حرکت‌های خوبی که با حضور تشکل‌های مذهبی برگزار می‌شود مظلومیتی در چهره‌شان است چرا که این افراد با سختی و استضعاف مشغول به کار هستند.

فرزند مرحوم سلحشور با اشاره به توقف ساخت سریال حضرت موسی(ع) پس از فوت مرحوم سلحشور تصریح کرد: اگر بگوییم داستان حضرت موسی(ع) مهمترین داستان قرآن است شاید اشتباه نباشید چرا که بیش از هزار آیه از قرآن مربوط به قوم بنی‌اسرائیل است پس قضیه آن طور که من فهمیدم خیلی مهم است چرا که هرچه ما می‌خواهیم امروز برای جهاد تبیین به مردم بگوییم در هر عرصه‌ای در داستان حضرت موسی (ع) موجود است.

ابراهیم حاتمی‌کیا سریال حضرت موسی(ع) را تمام می‌کند

وی با بیان اینکه ساخت فیلم حضرت موسی (ع) بودجه عظیمی می‌خواهد و در حال حاضر این کار در صدا و سیما مانده، افزود: سریال‌های هم عرض این کار بودجه‌های زیادی دارند، اکنون بحث بودجه و کارگردانی مطرح است و هر کارگردانی که بخواهد این کار را به اتمام برساند جانش در خطر بوده و فیلمش را تحریم می‌کنند چرا که یک فیلم ضد صهیونیستی است.

سلحشور با بیان اینکه فیلم حضرت موسی(ع) اکنون دست آقای حاتمی‌کیاست و ما از این بابت خوشحالیم، گفت: داستان‌های دیگری همچون داستان حضرت یونس(ع) و عزیر نیز پیش از فوت مرحوم سلحشور به دست ایشان نگاشته شد و اکنون در مجموعه تبیان در حال پیگیری آن‌ها هستیم.

سریال ۴۰ قسمتی داستان حضرت یحیی (ع) در حال ساخت است

فرزند مرحوم سلحشور با اشاره به ساخت سریال حضرت ابراهیم (ع) بیان کرد: این سریال بسیار جذاب خواهد بود، همچنین داستان حضرت یحیی (ع) نیز به عنوان سریالی ۴۰ قسمتی در حال ساخت است و امیدواریم با وجود تمامی موانع این کارها را به اتمام برسانیم.

وی با بیان اینکه اگر داستان حضرت موسی (ع) به خوبی ساخته شود بهترین اقدام فرهنگی جمهوری اسلامی در طی سالیان گذشته خواهد بود، گفت: داستان حضرت یوسف (ع) نیز بسیار موثر بود چرا که در ۹۶ کشور جهان پخش شد، کدام اثر سینمای ایران چنین قابلیتی داشت که از مرزها عبور کند؟ این برکتش متعلق به قرآن است چرا که قصص قرآن اَبَر داستان است.

انتهای پیام/۱۳۰۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *