روابط عمومی اداره کل اطلاعات گیلان طی اطلاعیه‌ای از بازداشت اعضای یک تیم تشکیلاتی اغتشاشگر خبر داد و گفت: ارتباط مداوم و همکاری با شبکه تروریستی – صهیونیستی موسوم به اینترنشنال بخشی از فعالیت‌های ضدملی این گروه می‌باشد.

به گزارش مجله خبری تپور؛  یک تیم مرتبط با عناصر بیگانه که در حال برنامه‌ریزی و اقدام برای دامن زدن به آشوب و خرابکاری در سالگرد اغتشاشات پاییز گذشته بود توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات استان گیلان شناسایی و کلیه‌ی اعضای آن بازداشت شدند.

روابط عمومی اداره کل اطلاعات گیلان اعلام کرده که این تیم تشکیلاتی ۱۲ نفره سابقه فعالیت‌های ضدامنیتی متعددی در اغتشاشات سال گذشته را نیز دارند که با شناسایی و گردآوردن دیگر افراد سابقه‌دار در آن وقایع و فریب تعدادی از جوانان و همراه کردن آن‌ها، در حال فراهم آوردن مقدمات اغتشاش و ناامنی در سطح استان گیلان و برخی شهرستان‌های استان کردستان بودند که تمامی اعضای آن در روز چهارشنبه ۲۵ مرداد ماه دستگیر شدند.

در اطلاعیه آمده که ۲ نفر از سرکردگان این تیم تشکیلاتی در دوره‌های براندازی نرم که توسط سرویس‌های اطلاعاتی دشمن در خارج از کشور برگزار شده‌اند آموزش دیده و پس از مراجعت به کشور، ضمن حفظ ارتباط با برگزارکنندگان شناخته شده‌ دوره‌ها مبالغ قابل توجهی پول از آن‌ها دریافت کرده‌اند.

پول‌های دریافتی از مبادی پیشگفته در پوشش کمک به خانواده‌ آسیب دیدگان وقایع سال گذشته بوده از نکات قابل تامل بود اما در عمل جز درصد اندکی، آنهم برای رعایت پوشش محل هزینه مابقی وجوه دریافتی وضعیت نامشخصی دارد که در دست بررسی می‌باشد.

از دیگر فعالیت‌های ضدملی این گروه، ارتباط مداوم و همکاری با شبکه‌ تروریستی – صهیونیستی موسوم به اینترنشنال می‌باشد.

همچنین طی این اطلاعیه گفته شده که اعضای گروه با فراخوان تعدادی از مرتبطین خود در زمان‌ها و مکان‌های مشخص شده و انجام رفتارهای هنجارشکن از آن صحنه‌ها فیلمبرداری کرده و تصاویر تهیه شده را به رسانه‌های معاند ارسال می‌کردند.

همچنین اعلام شده که علاوه بر آن، به طور سازماندهی شده با خانواده‌های افراد متوفی در مقطع اغتشاشات پاییز گذشته (اعم از مرتبط یا غیرمرتبط با آن وقایع) ارتباط برقرار کرده و آن‌ها را به انتساب فوت افراد درگذشته به اغتشاشات و انجام اقدامات اعتراضی و ایذایی در سالگرد درگذشت بستگان خود، تحریک می‌کردند که کلیه‌ اقدامات ایذایی و ضدامنیتی این تیم مستندسازی و به استحضار مرجع محترم قضایی رسیده است.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *