مدیرعامل سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری رشت با بیان اینکه جایگاه CNG میدان گیل رشت به‌ تازگی مطابق استاندارها تعمیر شده بود، گفت: یک سال و هشت ماه از انقضای کپسول خودروی نیسان گذشته بود که منجر به انفجار آن حین سوخت‌گیری شد.

به گزارش مجله خبری تپور؛ علیرضا زارع، مدیرعامل سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری رشت دقایقی قبل در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت در تشریح جزئیات انفجار سیلندر خودرو نیسان در جایگاه CNG میدان گیل رشت، اظهار کرد: اغلب نیسان‌ها در مدل‌های ۸۳ تا ۸۸ دارای سیلندر و کپسول‌های قدیمی، آماده انفجار و نیازمند تعویض هستند.

وی با بیان اینکه ساعت ۹ و ۴۰ دقیقه صبح امروز یک نیسان مدل ۸۸ به جایگاه CNG میدان گیل ورود کرد، افزود: در حین سوخت‌گیری دو تن (راننده و سرنشین) در خودرو نشسته بودند که با انفجار سیلندر، سرنشین جانباخت و راننده نیز مصدوم شد.

به گفته مدیرعامل سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری رشت، اپراتور جایگاه نیز در این انفجار مصدوم و به مراکز درمانی جهت مداوا اعزام شده است.

زارع با اعلام اینکه بنا بر استعلام‌های گرفته‌شده، خودروی نیسان معاینه فنی نداشت، بیان کرد: یک سال و هشت ماه از انقضای کپسول خودروی نیسان گذشته بود.

وی از خارج شدن موقتی جایگاه CNG میدان گیل رشت خبر داد و گفت: این جایگاه اخیراً تعمیر و استانداردسازی شده بود.

مدیرعامل سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری رشت بر ضرورت تعویض به‌موقع کپسول‌های گاز در خودروها تأکید کرد و افزود: رانندگان نیسان و پیکان وانت در صورت اتمام تاریخ انقضا سریعاً نسبت به تعویض کپسول خود باید اقدام کنند تا حوادث مشابه رخ ندهد.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *