به گفته دبیر ستاد انتخابات استان گیلان طی پنج روز اول پیش‌ثبت‌نام متقاضیان نمایندگی مجلس در استان گیلان ۶۳۱ نفر فرآیند پیش‌ ثبت‌نام خود را تکمیل کردند که بیشترین ثبت‌نامی‌ها از حوزه انتخابیه رشت و خمام و کمترین هم از حوزه انتخابیه صومعه سرا بوده است.

به گزارش مجله خبری تپور؛ جواد شفیعی‌ثابت دبیر ستاد انتخابات استان گیلان در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص آخرین آمار پیش‌ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس در استان اظهار کرد: طی پنج روز اول پیش‌ثبت‌نام متقاضیان نمایندگی مجلس در استان گیلان ۶۳۱ نفر فرآیند پیش‌ ثبت‌نام خود را تکمیل کردند، از این تعداد ۷۴ نفر خانم و ۵۵۷ نفر آقا هستند.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد متقاضیان دارای مدرک فوق لیسانس و ۱۴ درصد دارای مدرک دکترا هستند، افزود: بیشترین پیش‌ ثبت‌نام انجام شده متعلق به حوزه انتخابیه رشت و خمام به تعداد ۲۰۵ نفر بوده و کمترین هم مربوط به حوزه انتخابیه صومعه سرا به تعداد ۲۳ نفر است.

دبیر ستاد انتخابات استان گیلان گفت: متقاضیان تا ۲۲ مرداد فرصت دارند از ساعت ۸ تا ۱۸ با مراجعه به سامانه، پیش ثبت‌نام کنند، نام‌نویسی کنند و به روزهای پایانی موکول نکنند.

گفتنی است؛ پیش ثبت‌نام غیرحضوری متقاضیان داوطلبی دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از ۱۶ مردادماه آغاز شده و تا ۲۲ مردادماه ادامه دارد، متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه keshvar.moi.ir نام نویسی کنند.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *