به گفته معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش گیلان برای ساماندهی کلاس‌ها در سال تحصیلی جدید، والدین فرزندانشان را زودتر در سامانه آموزش و پرورش ثبت نام کنند.

به گزارش مجله خبری تپور؛ جابر عباسی معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش گیلان اظهار کرد: فرآیند ثبت نام مدارس از اول خرداد با نام نویسی نوآموزان پایه اولی آغاز شد و تاکنون بیش از ۲ هزار و ۹۰۰ دانش آموز، حدود ۷۷ درصد دانش آموزان گیلانی با ورود به سامانه my.medu.ir به مراحل مختلف ثبت نام وارد شدند.

وی با اشاره به ثبت نام دانش آموز در سامانه خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir به عنوان گام نخست نام نویسی ، افزود: در صورت تایید مدرسه مورد نظر و واجد شرایط بودن دانش آموز ، والدین باید برای ثبت نام نهایی، با پرونده دانش آموزش به مدرسه مراجعه کند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش گیلان گفت: هرگونه اعمال نفوذ و دخالت در نام نویسی دانش آموزان بدون رعایت مقررات از جمله محدوده جغرافیایی ممنوع است.

جابر عباسی با تأکید بر سیاست آموزش و پرورش در تقویت مدارس دولتی، افزود: امسال همه معلمان موظفند حداقل ۵۰ درصد ساعت‌های کاری خود را در مدارس دولتی تدریس کنند.

سال گذشته ۳۸۰ هزار دانش آموز گیلانی در چهار هزار مدرسه در مقاطع مختلف تحصیلی تحصیل کردند.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *