مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از تکمیل ظرفیت برخی اقامتگاه‌های استان خبر داد و گفت: سه هزار واحد اقامتی و ۱۰۰ هزار تخت در استان گیلان فعال است.

به گزارش مجله خبری تپور؛ ولی جهانی میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با اشاره به سفرهای تابستانی تعطیلات پایان هفته، اظهار کرد: گیلان به جهت قابلیت‌های گردشگری یکی از مقاصد اصلی مسافران و گردشگران است.

وی از تکمیل ۱۰۰ درصدی ظرفیت برخی اماکن اقامتی و گردشگری گیلان خبر داد و افزود: ظرفیت اقامتگاه‌های رسمی شهرستان‌های فومن، ماسوله و قلعه رودخان و برخی از شهرستان‌های دیگر گیلان تکمیل شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان ادامه داد: در حال حاضر با توجه به افزایش حضور گردشگران به گیلان مراکز اقامتی رسمی سطح استان شامل هتل‌ها، هتل‌آپارتمان‌ها، مهمانپذیرها، اقامتگاه‌های بوم‌گردی و خانه‌مسافرها تا کنون با تکمیل ظرفیت ۱۰۰ درصدی مواجه هستند.

جهانی با تاکید بر لزوم بازرسی از اماکن گردشگری و اقامتی گیلان، بیان کرد: بازدیدهای نظارتی ویژه توسط بازرسان این مجموعه بر نحوه ارائه خدمات در تأسیسات گردشگری استان به‌ویژه مراکز اقامتی و مجتمع‌های خدماتی‌رفاهی بین‌راهی در حال انجام است و تا پایان تعطیلات پیش‌رو به‌صورت مستمر ادامه دارد.

وی با آرزوی سفری خوش برای مسافران و گردشگران در دور پایانی سفر تابستانه، افزود: گیلان دارای ۳ هزار واحد اقامتی، خانه مسافر و هتل آپارتمان بوده و ۱۰۰ هزار تخت دارد.

انتهای خبر/۱۳۰۱

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *