جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تأیید بازداشت مسئول دفترش گفت: مسئول دفترم بازداشت موقت بوده که با قرار وثیقه آزاد شده است.

به گزارش مجله خبی تپور؛ جبار کوچکی نژاد نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران توانا با تأیید بازداشت مسئول دفترش گفت: مسئول دفترم بازداشت موقت بوده که با قرار وثیقه آزاد شده است.

وی با تاکید بر اینکه من در جریان مکاتبات مسئول دفترم بودم و تخلفی از سوی وی صورت نگرفت، افزود: مکاتباتی را مسئول دفترم داشته که مثلا این پول را به فلان هیئت و یا مدرسه بدهید و من در جریان بودم. اینها جرم نیست و در راستای ایفای وظیفه نمایندگی است.
نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه از دفترم مکاتباتی با وزارت ورزش و جوانان برای پرداخت پول به یک جا انجام شد، تصریح کرد: اگر یک فرد خائنی در وزارت ورزش و جوانان پیدا شود که پول را به حساب هیئت واریز نکند و برای خودش بردارد، چه ربطی به ما و دفتر ما دارد. این یک مساله عادی است.
کوچکی نژاد با بیان اینکه وزارت ورزش و جوانان تأیید کرده که این پول در جهت وظیفه نمایندگی بود، گفت: یک پرونده ای مربوط به یک فرد است که بیش از یک سال مطرح است اما به سمت دفتر من آوردند. اینگونه نبوده که مسئول دفترم کاری بکند تا وی را دستگیر کنند.
وی افزود: مسئول دفترم را بابت آن پرونده بعنوان مطلع خواستند که وی در آنجا به قاضی اعتراض کرده و به همین دلیل قاضی وی را بازداشت کرد.
نماینده رشت در مجلسشورای اسلامی بیان کرد: وقتی یک فرد اختلاس می کند و یا رشوه می گیرد، جرم است اما وقتی که فردی در دفتر نماینده مکاتبه می کند، جرم نیست. این مکاتبات را همه نمایندگان و دفاتر آنها دارند، جرم نیست.
کوچکی نژاد در خصوص جعل امضایی که گفته می شود مسئول دفترش انجام داده، گفت: هیچ جعل امضایی صورت نگرفت بلکه همه با امضای خودم انجام شد. مهر را در اختیار دفترم قرار دادم تا کارها را انجام دهد. همه دفاتر نمایندگان این کار را می کنند.
وی افزود: مثلا یک فرد ۲۰ میلیون پول می خواهد وی را به کمیته امداد یا جای دیگر معرفی می کنند تا یک میلیون به وی بدهند. اینها که اختلاس نیست.
نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئول دفترم حافظ کل قرآن و نهج البلاغه است و قبلا معاون پرورشی آموزش و پرورش استان بود.
اخیرا برخی رسانه‌ها از بازداشت مسئول دفتر کوچکی نژاد در پی جعل امضا و مهر این نماینده مجلس، به دستور رئیس کل دادگستری استان گیلان خبر داده بودند.
در این خبر آمده بود که این مسئول دفتر، از امضا و مهر نماینده رشت در اسنادی به منظور اختلاس و کسب مال نامشروع استفاده کرده است.
انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *