معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تأکید بر اینکه توزیع و عرضه نوار تست قند خون صرفاً از طریق داروخانه‌ها مجاز است، هرگونه عرضه نوارتست قندخون خارج از روال تعریف شده به عنوان تخلف محسوب می‌شود و قابلیت پیگرد قانونی دارد.

به گزارش مجله خبری تپور، دکتر نسیبه یوسفیان معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان امروز در جمع خبرنگاران با تأکید بر اینکه توزیع و عرضه نوار تست قند خون صرفاً از طریق داروخانه‌ها مجاز است، اظهار کرد؛ جهت جلوگیری از اختلال در توزیع و سهولت دسترسی عموم مردم به اجرای کامل طرح کنترل اصالت، توزیع و عرضه نوار تست قندخون با همکاری شرکت‌های پخش تجهیزات و ملزومات پزشکی صرفاً از طریق داروخانه‌ها، مجاز است.

یوسفیان با بیان اینکه هرگونه عرضه نوارتست قندخون خارج از روال تعریف شده به عنوان تخلف محسوب می‌شود و قابلیت پیگرد قانونی دارد، افزود: اجرای کامل طرح اصالت سنجی در داروخانه‌ها برای کالای نوار تست قند خون الزامی است.

به گفته معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان، تمامی تأمین کنندگان نوار تست قندخون موظف به ثبت اطلاعات فروش خود در سامانه انبار مجازی بوده وهمچنین، همه شرکت‌های تأمین کننده دستگاه و نوار تست قندخون نیز موظف به درج قیمت مصوب بر روی کالاها می‌باشند.

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *