به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان، مقرر بود فروشگاه های زنجیره ای اقدام به خرید ارقام کیفی همچون هاشمی و کاظمی کنند و کار آغاز شد، اما با قیمت پایین و لذا مراتب را به وزارت جهاد کشاورزی انعکاس دادیم تا تجدیدنظر لازم در قیمت ها صورت گیرد.

صالح محمدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان در حاشیه جلسه شورای کشاورزی شهرستان تالش با اشاره به اهمیت موضوع کشاورزی در غرب استان با محوریت برنج، کیوی و زنبورداری اظهار کرد: در این جلسه به بررسی مسائل و سیاست های حاکم بر بخش کشاورزی استان و کشور پرداخته شد.

وی خرید برنج مازاد کشاورزان شالیکار را یکی از دغدغه های حوزه کشاورزی دانست که در جریان سفر مقام عالی وزارت جهاد کشاورزی به استان گیلان و پیگیری های استاندار مورد توجه قرار گرفت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به برگزاری نشست های متعدد با معاون اول رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی پیرامون خرید تضمینی برنج، بیان کرد: مقرر بود فروشگاه های زنجیره ای اقدام به خرید ارقام کیفی همچون هاشمی و کاظمی کنند و کار آغاز شد، اما با قیمت پایین و لذا مراتب را به وزارت جهاد کشاورزی انعکاس دادیم تا تجدیدنظر لازم در قیمت ها صورت گیرد و هزینه های تولید برنج و سود متعارف شالیکاران که با رنج و زحمت زیاد این محصول را به دست می آورند، در نظر گرفته شود.

محمدی، غرب گیلان را از قطب های تولید کیوی دانست و اضافه کرد: کیوی علاوه بر ارزآوری، در این منطقه اشتغال ایجاد کرده و لذا تاریخ صادرات این محصول باغی را مورد بررسی قرار دادیم که از اهمیت زیادی برخوردار است. با پیگیری های صورت گرفته با معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی و هماهنگی های انجام شده با گمرکات ایران، به زودی زمان شروع صادرات را اعلام می کنیم.

منبع ایسنا

انتهای خبر/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *